Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Malowanie, Listwy boczne.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie listw na drzwiach i zderzakach. Chciałbym pomalować je pod kolor autka, jest to taki szaro-srebrny kolorek, nie mam niestety pojęcia jakim środkiem mógłym to zrobić i w jaki sposób (jakieś polerowanie plastików, pryskanie sprayem odrazu na listwy??).

 

I jedna jeszcze dodatkowa sprawa, co może być kiedy przy skrecaniu kierwonicą ewidentnie słuchać taki elektryczny dzwięk, cos jak by wspomaganie, słychać to najmocniej na postoju jak macham kierwonicą.

 

Byłbym mocno wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podjechać do mieszalni lakierów i kupić parę rzeczy.

I tak:

<piwko> szpachlę do plastików, aby je wyrównać.

:oops: lakier zwiększający przyczepność do plastiku.

:) lakier w kolorze jaki masz auto.

:) lakier bezbarwny.

:) papiery ścierne oraz papier wodny.

 

Ja osobiście malowałem kawałek tylniego zderzaka i za to wszystko zapłaciłem około 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, matowisz plastik p220

2, pryskasz podkładem zwiększającym przyczepność

3, kilka warstw (grubych) podkładu akrylowego wypełniającego

4, matowisz p400 na sucho żeby wyrównać

5 podkładujesz dwie warstwy

6 matowisz na mokro p800-p1000 ( na strebrnym strasznie widać ryski dlatego taka gradacja)

7 baza 2-3 warstwy w zależności od krycia

8 bezbarwny 1,5 warstwy

 

albo zapraszam do mnie tylko troszkę daleko <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc, troche się stresuje żeby nie zrobć z nich wiochy... Na allegro znalazłem cały zestaw takich środków do malowania plastików za 90pln. Bede Myślał co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Moja Scenia w trakcie malowania listw bocznych drzwi i zderzaków.

Do tej pory pomalowałem tylko przód i listwy drzwi. ,

 

dsc00488.jpg

 

Został mi tylko tylny zderzak, ale nie mam zbytnio czasu mam zamiar dokończyć przed majówką

 

dsc00489.jpg

 

Efekt końcowy...

snc111bib.jpg

 

snc111mfm.jpg

Edytowane przez jonasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kolega kolek zapomniał dodać ze można dodać do do podkładu akrylowego i lakieru bezbarwnego ok 10% plastyfikatora. w razie małego uderzenie lakier nie spęka (będzie elastyczny), a bezbarwny to tak dawkować żeby ładnie się rozlał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

malowal ktoś jeszcze i chce dodać efekty swojej pracy? u kolegi Kolek i jonasz1983 wyszło pięknie. Korci mnie aby też maznąć w kolor, ale boję się zacieków itp chcę tip-top a lakiernik ze mnie żaden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!