Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie jest czujnik zmierzchu?


Rekomendowane odpowiedzi

ale majac czujnik swiatla wylaczaja sie automatycznie po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy. po ponownym otwarciu auta, swiatla zapala sie dopiero po pelnym rozruchu silnika. manetki swiatel w ogole nie trzeba dotykac.

 

wiem bo tak jezdze juz dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno, ale w MII jest niestety tylko w wersji z czujnikam.

 

ja manetke mam caly czas w pozycji "zalaczone mijania", tylko w korku sciagam na postojowki i czasem komus dlugimi mrugam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak latwo to sie nie da,czujnik jest polaczony z czujnikiem wycieraczek w obudowie lusterka wewnetrznego.

W ASO po podpieciu pod kompa powinni Ci pzrestawic swiatla...

Przyznam, że nie bardzo rozumiem. Sądziłem, że jest to fotoelement i mała naklejka na zewnątrz szyby załatwi sprawę.

Jeśli zostawię światła włączone, to po otwarciu drzwi faktycznie gasną. Niestety, na skutek błędu w oprogramowaniu, jeśli po jakimś czasie otworzę na chwile bagażnik to światła się zapalają i już nie gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. niech Ci wgraja od nowa caly program, z innego, blizniaczego modelu

2. niestety mala naklejka zostanie starta przez wycieraczki, bo te omiataja cala powierzchnie czujnika. wieksza naklejka zakloci prace wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peters - jest taka możliwość. Musisz zdjąć obudowę lusterka. Pod nią jest element, który wygląda jak pudełko od pasty do butów i jest zamocowane na zatrzaski. Po ich odpięciu masz dostęp do fotoelementu, który wygląda jak przezroczysta dioda LED. Kawałkiem taśmy klejącej możesz zakleić ten element i już masz pożądany efekt. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy gasisz silnik, ale nie wychodzisz z auta. W takiej sytuacji światła nie gasną i trzeba je zgasić manetką. Ruszając na nowo możesz zapomnieć o ponownym włączeniu i wtady - dzięki dokonanej innowacji - światła zapalą się same. Obojętnie czy jest to dzień, wieczór czy noc. Zdaje to egzamin zwłaszcza teraz, kiedy przez cały rok jeździmy na światłach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peters - jest taka możliwość. Musisz zdjąć obudowę lusterka...

Dzięki, też o tym myślałem. Przyznam, że troszkę się boję samodzielnie otwierać lusterko - pewnie jest tam kilka plastikowych zatrzasków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj... dwa sie podlamia, chyba ze bedziesz mial lepsza reke ode mnie. zawsze mozna je skleic superglue... mnie sie do tej pory nie chcialo, nie ma sensu, na prawde nie ma czym sie przejmowac! wymienialem lusterko ze zwyklego na elektrochromatyczne, sporo sie tym bawilem (dlugo nie chcialo zejsc) a potem pokazywalem elektryke znajomym, wiec nonstop to sciagalem i zakladalem, nadal nic nie stuka wiec... :-D rwij te plastyki i tyle!

 

pierwszy schodzi ten zaraz przy lusterku, lustro trzeba przekrecic maks w dol, bedzie latwiej. ten wiekszy plastyk ma dwa zatrzaski na metalowej stopce lusterka, zobaczysz, troche je odegniesz i zejdzie plastyk w strone nawiewu na szybe, rownolegle do szyby.

 

to sie wydaje skomplikowane, ale potem sie to robi jedna reka druga piszac sms'a ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, poradziłem sobie. Trochę było zabawy ze skutecznym zasłonięciem tego fotoelementu. Sprawdził się kawałek dętki rowerowej. Czujnik deszczu nadal działa -pełnia szczęścia :-D :)

 

peters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!