Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak otworzyć scenika?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jakiś [cenzura] :evil: ukradł torebkę mojej żonie i w środku były dokumenty i kluczyk od samochodu. Niestety nie posiadam drugiego kluczyka i nie mogę otworzyć samochodu. Czy ktoś wie jak go otworzyć? Próbowałem długim drutem wciskać włącznik od centralnego zamka ten który jest koło panelu ogrzewania, ale on tylko działa ( pyka) w pozycji zamkniętej. Jak go wciskałem tak aby samochód się otworzył to się nic nie działo. Nawet jak uda mi się go otworzyć to pozostanie problem immobilizera. Proszę o pomoc bo nie mogę samochodu nawet zaholować do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wsadzić drut tak aby zaczepić za klamkę wewnętrzną. Niestety konstrukcja cięgien do otwierania drzwi jest taka, że nie ma szansy dostania się do nich od strony zewnętrznej.

Jak się dostaniesz to tylko laweta, pamiętaj o blokadzie kierownicy, nie zdejmiesz zamka bez kluczyka.

To jest metoda bezinwazyjna, metoda inwazyjna - wybicie szyby, jedynie!

Ja bym rozbił dużą, sporo jest tego na allegro, założysz sam nową bez problemu.

Albo poszukaj kogoś kto Ci otworzy auto.

Nie wiem czemu nie ten przycisk nie otwiera drzwi? Ciekawe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób drucik dostaje sie do srodka

odchyliłem ramkę od drzwi

A co Ci po wejściu do auta. jesli go nawet nie odholujesz bo np jest blokada kierownicy.

rozkręcę stacyjkę

Z laweta myślę ze tez będzie problem, bo nie masz papierów.

Mam z policji zgłoszenie o kradzieży dokumentów, ale samochód stoi w takim miejscu i położeniu że o lawecie mogę zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szrek, jak masz szczelinę w szybie to wsadź długi pręt z haczykiem i spróbuj odciągnąć klamkę. Inna opcja to zdjęcie uszczelki zewnętrznej szyby i podciąganie sztywnym prętem z haczykiem. Przycisk na konsoli nie otwiera auta, dopóki nie pstrykniesz z pilota.

Co do odpalenia, jak będziesz zainteresowany, podam Ci na pw co można spróbować zrobić.

 

A co Ci po wejściu do auta.

Jakakolwiek blokada, uniemożliwienie odjechania autem. Przecież złodziej ma teraz dokumenty i kluczyki.

Holowanie odpada, bo to automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przycisk blokowania zamków nie otwiera zamków.

Dzisiaj sprawdziłem. Siedząc w aucie zamknąłem pilotem i próbowałem odblokować zamki przyciskie, ale się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem. Siedząc w aucie zamknąłem pilotem i próbowałem odblokować zamki przyciskie, ale się nie dało.

 

P_r_z_e_m_o, jak możesz to sprawdz w ten sam sposób czy otworzysz drzwi klamką od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk na konsoli nie otwiera auta, dopóki nie pstrykniesz z pilota.
Faktycznie przycisk blokowania zamków nie otwiera zamków.

meganecoupe02, P_r_z_e_m_o, z ciekawości poszedłem do garażu to sprawdzić w sceniolu. No więc tak:

1. Wsiadam do auta, kluczyk w stacyjkę, zapłon opuszczanie szyby kierowcy. Wyłączam stacyjkę, wyjmuje kluczyk, otwieram i zamykam drzwi i zazbrajam centralny. Przez otwarta szybę sprawdzam zamkniecie drzwi pociągając zewnętrzną klamkę. Auto jest zamknięte. Chwytam za klamkę wewnętrzną i drzwi kierowcy się otwierają pozostałe są zamknięte. Czyli zamknięte auto można otworzyć od środka, normalnie klamkami.

 

2. Operacja z zamykaniem powtórzona jak poprzednio ale zamiast otwierać klamką, naciskam na przycisk otwierania na konsoli. Wszystkie zamki się otwierają i później zamykają po naciśnięciu w drugą stronę.

Tak to jest u mnie ale ja nie mam fabrycznego alarmu, może tu jest jakaś różnica, chociaż jest to wątpliwe co do punktu 1, bo to tylko mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, są drobne różnice, już pisze sprostowanie (jak tylko będę potrafił).

Napiszę jak to jest w phII w praktyce (dotyczy również auta kol. szrek, bo też ma phII ).

1. Auto zamknięte. Pstrykamy pilotem, wsiadamy do środka. Przycisk od centralnego działa w obie strony (zamyka/otwiera).

2. Auto zamknięte z zewnątrz, szyba uchylona. Przycisk na konsoli nie otworzy auta od wewnątrz, więc próby otwarcia auta przez złodzieja patykiem przy użyciu przycisku nie dadzą mu żadnego efektu poza rozczarowaniem.

 

W phII klamki od środka zawsze otwierają auto - nieważne czy jest zamknięte od środka czy od zewnątrz (nie dotyczy blokady rodzicielskiej z tyłu w drzwiach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napiszę jeszcze raz.

Wsiadam do auta, z pilota zamykam CZ, zamykają się zamki w drzwiach, przyciskam przycisk na konsoli przekaźniki pykają ale zamki się nie otwierają. Tym samym nie ma możliwości otwarcia drzwi za pomocą klamek zewnętrznych.

Z tym, że ja też mam jakiś nieoryginalny alarm.

Powiem tylko, że w międzyczasie ściągnąłem sobie pliczek na temat otwierania samochodów. Leży sobie w katalogu głównym na ftp-ie PIKUR-a. Jak byk pokazane jest tam, ze należny za pomocą długiego pręta nacisnąć przycisk CZ na konsoli centralnej.

Właśnie tego nie rozumiem.

Tak się zastanawiam...

Może, zaznaczam może, da się otworzyć drzwi za pomocą cienkiej sztywnej listwy z wyciętym w płaszczyźnie listwy ząbkiem. Listwę wsuwamy między szybę, a uszczelkę. Chodzi o to żeby zahaczyć za wypustkę zamka kluczyka w drzwiach.

Może w ten sposób da się otworzyć drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ten sposób da się otworzyć drzwi?

Ja tak otworzyłem swoje Clio jak zatrzasnąłem kluczyki przed serwisem Peugeota. Chcieli 150zł za otwarcie, więc odkręciłem antenę z dachu i sam to zrobiłem (na końcu anteny jest końcówka która zahaczyła mechanizm klamki).

Wsiadam do auta, z pilota zamykam CZ, zamykają się zamki w drzwiach, przyciskam przycisk na konsoli przekaźniki pykają ale zamki się nie otwierają. Tym samym nie ma możliwości otwarcia drzwi za pomocą klamek zewnętrznych.

Tak jest ok, tez tak mam.

Jak auto zostanie zamknięte z kluczyka to nie ma możliwości otwarcia z zewnątrz, przycisk na konsoli również ich nie otworzy. Natomiast pociągnięcie za klamkę wewnętrzną (w phII) pozwala na otwarcie auta w każdej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak parę razy otwierałem poloneza, ale tam jest znacznie prościej. W renufkach konstrukcja drzwi jest zupełnie inna i dodatkowo przeszkadzają pewne elementy które są w środku, No i pewnie będzie bardzo trudno zaczepić o cięgno zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!