Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z anteną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, że siadła mi antena od radia,w mieście mam problem ze złapaniem stacji radiowych, a jak już coś złapie to szumi, mam wersję z navi i koszt wymiany jest spory, ma ktoś pomysł co z tym zrobić, miał może ktoś podobny problem?Rozkręciłem anteną na dachu przeczyściłem tam wszystko, dałem WD40 i dalej lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

powodów może być wiele,

1. Luźna wtyczka przy radiu

2. uszkodzony przewód antenowy

3. Uszkodzony wzmacniacz (jeśli takowy jest)

4. Uszkodzenie przy antenie (ale tam przeczyściłeś)

5. Uszkodzony bat anteny.

 

Ja u siebie miałem podobnie, że w mieście miałem problemy ze stacjami po za miastem już nie wspomnę. Po testach ręcznych doszedłem do wniosku, że uszkodzony jest bat anteny, w sklepie elektrycznym specjaliści oczywiście powiedzieli że to na pewno ni jest bat anteny, że trzeba cała antenę kupić nową ze wzmacniaczem. Dodatkowo stwierdzili, że pewnie radio jest dziadowskie, że trzeba radio wymienić itp itd. Kupiłem na szrocie bat anteny i teraz cieszę się ze słuchania radia w samochodzie <ok>

 

To czy jest to wina bata czy nie, najprościej sprawdzisz wykręcając go ustawiając jakąś stacje w radiu, którą nie gra rewelacyjnie a następnie dotykasz ręką miejsca gdzie wkręcasz bat anteny, jeśli stacja zaczyna grać lepiej to znaczy, że problem jest w bacie anteny.

 

Sprawdzenie przewodu antenowego możesz również w dość prosty sposób dokonać, niestety musiałbyś dostać się do podłączenia kabla do radia i rozkręcić antenę. Odpinasz kable na wyłączonym zapłonie i radiu, przy antenie zwierasz ze sobą przewody kabla antenowego, natomiast przy radiu podpinasz miernik i sprawdzasz czy jest przejście. jeśli przejścia nie ma lub jest duży opór to uszkodzony jest przewód antenowy.

 

To tak na szybko jak można to sprawdzić.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu i eliminacji problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!