Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Efekt białego światła - które żarówki?


Rekomendowane odpowiedzi

Haj!

 

Jak pewnie nie jeden z Was stoję przed dylematem wyboru odpowiedniego oświetlenia do mojej Megi. Jako że NIE jestem posiadaczem świateł ksenonowych, wymarzyłem sobie zakup żarówek zbliżonych kolorem światła to dziennego tudzież białego.

Na forum jest kilka tematów na temat oświetlenia, ale żaden nie jest poświęcony stricte wyborowi i porównaniu konkretnych modeli żarówek.

Za pośrednictwem tego wątku chciałbym rozpocząć dyskusje na ten temat. [mile widziane wszelkiego rodzaju fotki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filtr UV w markowych żarówkach nie musisz się martwić.

Jeżeli nie masz świateł dziennych, to nie inwestuj w zbyt drogie żarówki, bo nie warto.

Obie wersja blue są do siebie podobne i dają zimne światło, nie każdemu to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz świateł dziennych, to nie inwestuj w zbyt drogie żarówki, bo nie warto.
Zgadzam się w 100 %. Inwestuj w dobre żarówki ale nie drogie. Jak moge polecić w sklepach Auchan są żarówki Bosch +30% (24 zł/szt) i uwieżcie mi, że przepalają się tak samo szybko, jak drogie Philipsy (ponad 100 zł/kpl.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białego jak BlueVision nie dają ale jest to światło jaśniejsze i nie takie moczowate jak ze zwykłych żarówek, no i w przeliczeniu 3 razy taniej. Zmień zobie żarówki postojowe na te z serii BlueVision od Philipsa, troche "wybielają" lampe od środka <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którymś magazynie auto .... było porównanie żarówek gdzie opisano iż żarówki bosch spisują się znakomicie pod względem jakości światła oraz rozłożenia wiązki światła jak i żywotności. Chodziło tu o zwykłe żarówki H7 nie jakieś + ileś tam mocy czy jeszcze jakieś bzdety. Jedna wada jaka była (tzw. minus) to cena za jedną żarówkę boscha wówczas trzeba było zapłacić około 30 zł ( była to cena podana przez koncern testujący) ale dalej rzecz ujmując na pierwszym miejscu znalazły się żarówki H7 z Carrefour - i na dole dopisek wg przeprowadzonych badań na specjalistycznych urządzeniach okazało się iż bardzo prawdopodobne jest iż pochodzą od producenta żarówek bosch. Jednak posiadają jeszcze jeden [plus więcej - za cenę wówczas 12 zł za sztukę. I dalej w opinii opisano iż mimo braku dopisków iż wyprodukowano przez bosch dla Carrefour to jednak układ wiązki światła jak i jasność dają jednoznaczne odzwierciedlenie parametrów żarówek Bosch-a.

POZDRAWIAM <ok>

 

[ Dodano: 2010-08-25, 20:49 ]

PS.

A philipsy testowałem i okazało się że ~100 zł poszło w błoto po 10 miesiącach. Znowu przepaliła się żarówka i co - wymieniaj obydwie bo inaczej będziesz miał dwa różne światła.

Żarówki z Carrefour chodzą do tej pory znakomicie za 22 zł komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!