Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum wiec Wybaczcie jeśli ten temat juz byl ale nie moge nic na ten temat znalesc wiec pytam czy ktos z szanownych forumowiczów wie jak wymienic czujnik abs koła?? chodzi mi dokładne o ten czunik który wychodzi z koła... stary czujik juz zdemontowałem i została po nim blaszana tuleja ma ona tam zostac?? czy ja tez nalezy zdemontowac?? chciałem tam osadzic nowy czujnik ale jest zbyt ciasno zeby tam wszedł..co mam zrobic?? prosze o pomoc bo jazda bez abs nie jest zbyt ciekawa...z góry wielkie dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta, ale napotkałem ten sam problem i może komuś przyda się odpowiedź. Pozostała srebrna tulejka to element czujnika ABS i trzeba ja wyjąć przed założeniem nowego czujnika. W moim przypadku padł czujnik prawy tył (Megane I 96r, 2.0 8v, F3R 750)i aby pozbyć się tulejki potrzebowałem zdjąć bęben z łożyskiem i pierścieniem ABS, a następnie wybić tulejkę od środka (od wnętrza bębna) - tulejka zapiekła się kompletnie przez te dobre parę lat i bez demontażu bębna za nic w świecie nie chciała wyjść. Mechanikiem raczej nie jestem, ale robota nie nastręczyła większych problemów - pakiet użytych narzędzi też nie był bogaty (przede wszystkim potrzebny był klucz nasadowy 30). Czujnik ABS, który potrzebowałem wymienić posiadał oznaczenie 7700834762 i jest dedykowany tylko na prawe tylne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Witam, mam problem z moją meganą 1.4 16V z 2000r hatchback, od kilku miesięcy świeci kontrolka abs. Dziś sprawdziłem miernikiem oporu czujniki abs wskazały 1,056 z tego wnioskuje,że czujniki są dobre. Jaka może być przyczyna że kontrolka pokazuje błąd?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!