Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

mali1234    0

Witam posiadam Renault MeganeI phI 1.6e Classic sedan z 1997 listopad bez ABS . I jak w temacie, czy ktoś z forumowiczów wymieniał półosie, bo przegub jest nierozbieralny z tego co się dowiedziałem na forum. Czy odkręcenie śruby z piasty, "odciągnięciu" jej od półosi umożliwi mi wyjęcie całości z lewej jak i z prawej strony, czy jest tam jeszcze jakaś "niespodzianka" Dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gojgien    302

mali1234, ostatnio miałem wymieniane gumy na lewej półosi. By ją wyciągnąć wystarczyło odkręcić koło, nakrętkę piasty i 2 śruby trzymające zwrotnicę w macphersonie.

Do tego jeszcze odpiąć zawieszenie wężyka do zacisku hamulcowego. By odkręcić nakrętkę piasty, wkręć z powrotem śruby od koła. To po to by nie zerwać tych małych śrubek trzymających tarczę hamulcową na piaście. Później możesz poprosić 2 osobę by nacisnęła pedał hamulca, to wystarczy by tą nakrętkę poluzować. (powinien być przyrząd zastosowany ale nie jest niezbędny)

Oleju ze skrzyni nie musiałem spuszczać, bo sam sobie wyleciał jak guma od skrzyni się rozerwała.

Druga sprawa- dobrze pomierz miejsca na zwrotnicy gdzie osadzona jest guma przegubu i średnicę półosi. Kupując nowe sprawdź wymiary. Wg numerów części, modelu auta i rodzaju silnika/ skrzyni biegów trudno miałem dopasować odpowiednie. No ale w moim sceniolu jest skrzynia JC5 czyli taka jak w Lagunie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×