Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie po wymiane półosi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów:)

 

Piszę do Was z zapytaniem odnośnie takiego problemu:

miesiąc temu wymieniłem w swojej megance 1.4.16v z 99 roku po lifcie obydwa wachacze, amory przod,sprezyny plus lozysko z lewej strony amora z gornego mocowania, drazki wraz z koncowkami, gumy na stabilizatorze i obydwie półosie (na nowe firmy GSP) przejechałem około 1000km i zaczął dochodzić mnie nieprzyjemny stukot tak jakby z okolic lewej czesci półosi przy skrzyni biegów. Przy spokojnym ruszaniu nic nie slychac, ale jak juz naprzyklad rusze dynamiczniej badz jadac np 5kmh na wcisnietym sprzegle puszcze sprzeglo raptownie dodajac gazu bardzo mocno jest slyszalny ten dzwiek, taki hrrr hrrr jak cos sie mialo zaraz ukrecic. w sobote dopiero wstawie do mechanika auto ale pierw jutro musze dojechac nim jeszcze do domu ok. 100km czy to moze byc cos powaznego?? moze to np jakies niedokrecenie polosi przy skrzyni?? dopiero po miesiacu dalo znac o sobie??

 

i jeszcze jeden problem mam; taki iz przed wymiana amorow i sprezyn czasem z lewej strony przy skreconych kolach jak ruszalem i wpadlem w niewielka dziure mialem taki strzla specyficzny sprezyny jak by sie zle ukladala na kielichu teraz po wymianie sprezyn i amorow na nowe plus owe lozysko wlasnie z lewej strony dalej mam ten sam trzask przy wpadnieciu w dziure podczas ruszania na skreconych kolach lub w momencie dosc ostrego wjechania w zakret przy malej predkosci co to moze byc??

 

z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął dochodzić mnie nieprzyjemny stukot tak jakby z okolic lewej czesci półosi przy skrzyni biegów. Przy spokojnym ruszaniu nic nie slychac, ale jak juz naprzyklad rusze dynamiczniej badz jadac np 5kmh na wcisnietym sprzegle puszcze sprzeglo raptownie dodajac gazu bardzo mocno jest slyszalny ten dzwiek, taki hrrr hrrr jak cos sie mialo zaraz ukrecic. w sobote dopiero wstawie do mechanika auto ale pierw jutro musze dojechac nim jeszcze do domu

 

Też mam ten problem tylko, że ja nic nie wymieniałem. Od pewnego czasu zaczęło się to pogłębiać. Jak twój mechanik znajdzie przyczynę to daj znać. U mnie dodatkowo ostatnio przy dodawaniu i puszczaniu gazu jest stuknięcie i lekkie szarpnięcie. Czyli mam gdzieś luz na przeniesieniu napędu albo w zawieszeniu. Im mniejszy bieg tym jest ono mocniejsze. Obstawiałem lewą półoś, a dokładnie przegub wewnętrzny, mechanizm różnicowy i tarczę sprzęgła. Tuleje wahacza i sworzeń też może być, ale to dawało by też inne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jutro sie okaze jak wstawie auto do mechanika, ale coraz mocniej slychac ten dzwiek, a ta strzelajaca sprezyne juz rozkminilem poczytajac forum-wymienilem gorne lozysko oporowe amortyzatora a nie ruszalem wcale dolnego i to jest przyczyna strzelania i ciezkiego chodzenia kierownicy-przed wymiana wszystkich czesci troche lzej chodzila bo byly pewnie jakies luzy a teraz jest wszystko spojne i opor stawia wiekszy to lozyszko przez to zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie to bardziej wygląda na poduszkę układu napędowego.

 

Wymianę wszystkich poduszek przerabiałem w tamtym roku i nic to nie zmieniło, a ostatnio jest jeszcze gorzej. Więc poduszki raczej odpadają tym bardziej, że jak zaciągnę ręczny i chcę ruszyć to jest stuk, przy kolejnej próbie go nie ma. Jak spróbuje na wstecznym to znowu jest stuk za pierwszym razem, a za drugim już nie. Ewidentnie jest luz gdzieś na przeniesieniu napędu.

A tak przy okazji może ktoś sprawdzić jaki powinien być luz na przegubach przy podniesionym na lewarku samochodzie i kręceniu kołami na 1 biegu? Chodzi mi o to ile powiedzmy poruszy się koło bez oporu do przodu i do tyłu w centymetrach po obwodzie opony? najlepiej po prawej i lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!