Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z chłodnicą


luka89

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chciałem w swojej reni wymienić płyn chłodniczy. Poczytałem trochę na forum popatrzyłem pod maską gdzie są odpowietrzniki i zdziwił mnie odpowietrznik na chłodnicy ponieważ wygląda jak jakiś korek ale wbity tak że nie ma go jak wyciągnąć i teraz mam takie pytanie czy wszystkie meganki mają takie coś? Jestem posiadaczem mojej reni od 5 miesięcy i nie interesowałem się tym ale czy to u mnie poprzedni właściciel coś przy rzeźbił czy tak jest?? Wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/186aeb69e00c66cc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem :-/ pytanie co z tym zrobić? jak odpowietrzyć chłodnicę po zmianie płynu? bo chłodnicy to nie mam zamiaru zmieniać :-/ a w ogóle jak to jest rozwiązane? to jest jakoś wkręcane czy tylko tak się wkłada? taki korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygląda jak jakiś korek ale wbity tak że nie ma go jak wyciągnąć

Możesz zdjęcie zapodać?

Z tego co mi wiadomo to na chłodnicy nie ma żadnego korka. Tzn korka pozwalającego na odpowietrzenie chłodnicy.

Odpowietrzenie układu chłodzącego odbywa się za pomocą dwóch odpowietrzników na rurach układu. Procedurę odpowietrzania znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.6 8V jest korek w chłodnicy, jak się stoi przodem do auta po lewej stronie. Oryginał czasami lubi przeciekać, pewnie dlatego ktoś go zaślepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym miejscu powinien być koreczek z możliwościa odpowetrzania. Słuchaj mnie kolego, tak naprawdę to on Ci jest nie potrzebny gdyż przy odpowietrzaniu odkręcasz tylko korek najwyżej połozony od pozostałych. Powinien znajdować się na gumowym wężu który podajrze leci do termostatu (mogę sięmylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chłodnica nie ma osobnego odpowietrzenia. Tam, gdzie jak kolega słusznie zauważył, powinien być korek odpowietrzający, jest zaśleka (nie wiem czy wyjmowalna).

Była już dyskusja na ten temat.

Korek do odpowietrzania jest jeden (przynajmniej w mojej) - srubka M6 na króćcu przy termostacie na wąż wychodzący do chłodnicy. W takiej sytuacji, żeby się pozbyć bąbla powietrza z chłodnicy trzeba by przechylić samochód na prawy bok pod kątem 60*, w tej sytuacji dojdzie prawie do całkowitego odpowietrzenia chłodnicy. Inna sprawa ten pęcherz w chłodnicy nie przeszkadza specjalnie w pracy obiegu, zmniejsza trochę powierzchnie wymiany ciepła chłodnicy (o przestrzeń w górnej części chłodnicy zajmowanej przez powietrze) i wpływa na twardość przewodów gumowych jako skutek wzrostu ciśnienia w układzie (ograniczanego przez zaworek nadciśnieniowy w korku zbiornika wyrównawczego), wynikający z chęci powiększenia swojej objętości przez powietrze po nagrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłodnica to małe piwo a jeszcze chcialem się dowiedzieć jak jest z odpowietrzaniem bloku silnika bo według książki tam jest jakaś śrubka odpowietrzająca pod kolektorem ssącym i odpowietrza się to czy raczej nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowietrzałem jakiś czas temu wg. przepisu z forum (wkł) i układ wszystko działało od razu. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!