FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wymiana filtra oleju - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Megane II phI
Wymiana filtra oleju

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   ceze12 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane
  • Silnik:1.5dci
  • Przebieg (tys.km):155

Napisano 15 wrzesień 2010 - 19:39

Witam

Związku z tym że nie znalazłem odpowiedzi na mój problem postanowiłem poprosić was o pomoc. Wziąłem się za wymianę filtrów w mojej megi 1.5 dci z 2004 r.. Filtr powietrza i paliwa wymieniłem bez problem walczę natomiast z filtrem oleju którego nie mogę odkręcić. Związku z czym nie wiem już czy odkręca się go kręcąc w stronę zderzaka czy w stronę silnika odkręcając od góry? Może macie jakieś patenty na odkręcenie go mi nie pomógł ani klucz łańcuchowy ani tasiemkowy

Z góry dzięki za pomoc
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:00

ceze12, patrząc w stronę filtra i silnika, odkręcamy w lewo czyli przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Stosujemy specjalny klucz do filtrów, samozaciskowy przeważnie łańcuszkowy. Jak wymieniony nie pomaga to czasami stosuje się drastyczny środek czyli przebicie obudowy filtra dużym śrubokrętem i wówczas odkręcamy. Oczywiście może nastąpić wyciek oleju z filtra.
Dokręcamy tylko ręką po wcześniejszym nasmarowaniu uszczelki olejem.
No i podstawowa sprawa- filtr oleju wymieniamy w czasie wymiany oleju. Szkoda kasy na wymianę samego filtra.
Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ceze12 

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:10

Próbowałem łańcuszkowym, tasiemkowym, a nawet śrubokrętem tak jak jak pisałeś ale skończyło się to wszystko nie powodzeniem filtr jak siedział tak siedzi stąd i stąd moje pytanie w którą stronę kręcić bo już sam zgłupiałem:(
a wymiana filtra oczywiście że z wymianą oleju
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:22

Normalnie, zakręca się w prawo, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara, odkręca przeciwnie. gojgien, pisząc o przebiciu filtra śrubokrętem miał na myśli naprawdę duży śrubokręt. Z doświadczenia powiem, że praktycznie filtr trzeba przebić na wylot i kręcić.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   ceze12 

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:27

No to chyba kręcąc w stronę zderzaka odkręcam prawidłowo, filtr przebity na wylot ale śrubokręt mi się tylko wykrzywił w takim razie muszę poszukać chyba większego solidniejszego śrubokręta. A próbował ktoś może klucza pazurkowego zdaje on egzamin?
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   aniewa 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:scenic II phI
  • Silnik:1,5 dci 101kM
  • Przebieg (tys.km):202000

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:38

W tym silniku dostęp do filtra jest trudny. Mimo, że go dobrze widać to żadne narzędzie nie podchodzi. Najlepszy przyrząd do odkręcenia tego filtra przypomina klucz nasadowy o nasadce odwzorowującej obudowę filtra. Takimi kluczami posługują się w serwisach i warsztatach specjalizujących się wymianą olejów.
Kręć w lewo, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, tak jak objaśnił gojgien w poście wyżej.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   ceze12 

Napisano 15 wrzesień 2010 - 21:00

aniewa a wiesz może jaką średnicę powinien mieć taki klucz nasadowy bo mam taki od skody 76 mm niby powinien pasować bo podobno taką samą średnice ma filtr do megi ale ten co mam trochę się ślizga może powinien mieć 75mm lub 74 mm nie chciałbym kupować w ciemno
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   meganecoupe02 

• Auto:scenic I phII & megane GT III phI
  • Silnik:2.0 F4R 140KM & 2.0 M9R 160KM
  • Przebieg (tys.km):200/71

Napisano 16 wrzesień 2010 - 12:06

To w ramach informacji napiszę jeszcze, że dobrym sposobem na dokręcenie/odkręcenie filtra jest użycie papieru ściernego. Owijamy filtr i kręcimy.
Scenic I phII 2.0 16V, Megane coupe I phII 1,9 dCi, Fiat 126p, Laguna II phII 1,9 dCi, Megane III phI 2.0 dCi.
Diagnostyka CLIPem - kontakt pw.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   aniewa 

• Auto:scenic II phI
  • Silnik:1,5 dci 101kM
  • Przebieg (tys.km):202000

Napisano 16 wrzesień 2010 - 17:06

ceze12, Nie mam pojęcia jaki jest rozmiar klucza, nasadka wygląda jakby była z grubej blachy. Sam oleju nie wymieniam ze względu na dojście i brak odpowiednich narzędzi, zlecam wymianę za 5zł w hurtowni gdzie kupuję olej. Ale zawsze jestem przy wymianie i stąd wiem jak wygląda ten przyrząd.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   ceze12 

Napisano 16 wrzesień 2010 - 18:23

No nic będę próbował bo na razie mam auto unieruchomione w podziemnym garażu z którego ciężko będzie go w razie nie powodzenia wyciągnąć:) Dzięki wszystkim za pomoc
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mrarek 

• Auto:SCENIC II PhI
  • Silnik:1.5 dCi K9K 728
  • Przebieg (tys.km):ok. 338

Napisano 18 wrzesień 2010 - 22:25

oj można wpaść w furię odkręcając ten filtr. mój wyglądał tak po wyciągnięciu. śrubokręt nie pomógł, bo miejsca jest za mało, by obrócić. pomógł klucz łańcuszkowy
Dołączona grafika

jedynym sposobem, który na razie pierwszy raz zastosowałem było dokręcenie z wyczuciem tak, by zakręcone było, ale dało się poprzez "panterkę" odkręcić. aktualnie zrobiłem 1 kkm i filtr można po mocniejszym uchwycieniu przez "panterkę" odkręcić i przez ten czas nic nie kapało od spodu - znaczy było szczelnie zakręcone.
w poniedziałek wymiana na nowy
Renault Scenic II PhI 1,5 dCi 101 KM z aktualnym apetytem w ilości Dołączona grafika
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 19 wrzesień 2010 - 19:50

mrarek napisał:

w poniedziałek wymiana na nowy

Nie rozumiem, założyłeś nowy filtr? Po co chcesz go znowu wymieniać?
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mrarek 

• Auto:SCENIC II PhI
  • Silnik:1.5 dCi K9K 728
  • Przebieg (tys.km):ok. 338

Napisano 19 wrzesień 2010 - 22:18

nie nie
ok. 1000 km (czyli 1 kkm :) ) nazad, jak zakładałem filtr, to go po prostu nie przykręcałem tak mocno. jako, że chcę jutro zmieniać olej, to wczoraj sprawdzałem, czy dam radę w "panterkach" odkręcić. nie było żadnego problemu, a z filtra nie ciekło.
wniosek - nie trzeba mocno dokręcać, ale trzeba uważać, by nie wyciekał tamtędy olej
Renault Scenic II PhI 1,5 dCi 101 KM z aktualnym apetytem w ilości Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Misha 

• Auto:Megane II ph I
  • Silnik:2.0
  • Przebieg (tys.km):180 000

Napisano 05 październik 2010 - 17:26

Co ile powinno się zmieniać filtr oleju w silniku benzynowym? Olej zmieniam co 10 tys.km.. Znajomy mi powiedział że filtr co drugą wymianę oleju powinno się zmieniać.
Fight or flight.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   waldek708 

• Auto:330xd 320d ford focus 1.8i
  • Silnik:1,9dci 148km/3300 357nm/2500
  • Przebieg (tys.km):280

Napisano 05 październik 2010 - 17:33

Misha napisał:

Znajomy mi powiedział że filtr co drugą wymianę oleju powinno się zmieniać.
Twój znajomy?Po takich thebilnych radach nie byłby juz moim znajomym... ;-) Na czym tu oszczędzać?Kto słyszał,żeby wymieniać filtr olejowy co druga wymiane oleju? :roll:

[ Dodano: 2010-10-05, 18:36 ]

mrarek napisał:

wniosek - nie trzeba mocno dokręcać, ale trzeba uważać, by nie wyciekał tamtędy olej
filtr sie powinno dokręcic mocno ręką nie używając do tego żadnych narzędzi.Przy nastepnej wymianie nie trzeba za mocno kombinowac z odkręceniem
Ginekologiem nie jestem ale z chęcią zajrzę :P
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2