Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtra oleju


Rekomendowane odpowiedzi

widać to "znajomy", a nie znajomy, jak takie rady daje.

waldek708 jak dokręcisz mocno reką, to nie ma szans odkręcenia go bez narzędzia. a podejść w 1,5 z narzędziem jest strasznie kiepsko. już to dwa razy przerabiałem - efekt widać na fotce powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens wymieniać samemu oleju?

Może ten ktoś ma ochotę ubabrać się przepracowanym olejem i przy okazji coś zrobić samodzielnie przy swoim samochodzie :) Nie brałeś tego pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdą jest, że ktoś płacąc w warsztacie za wymianę np. 70 PLN + cena oleju i "tracąc" 30 minut na operację będzie i tak "do przodu", bo te 70 PLN bardzo szybko odrobi w porównaniu do samodzielnej wymiany (pewnie z 2 godziny), kopy potrzebnych kluczy i problemu ze starym olejem.

ale jakie ma się wtedy pojęcie samochodzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wymiana oleju jest w cenie.

W tą cenę jak się okazało, jest wliczona również podmiana oryginalnego korka na jakiś ułamany czujnik, co w rezultacie powoduje problemy z odkręceniem go przy następnej wymianie. Od tej pory omijam ten zakład i jeżdżę ze swoim olejem do zaufanych mechaników albo wymieniam sam, bo nikt nie dopieści tak jak właściciel 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam również filtr powietrza i paliwa przy każdej wymianie oleju, a tych już gratis nie chcą wymieniać. Mam w garażu kanał, więc robię wszystko samodzielnie. Przepracowany olej zabiera sobie znajomy do napuszczania drewnianej podłogi w pomieszczeniu gospodarczym, czyli nie mam problemu z utylizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - temat dotyczy wymiany filtra oleju a nie komu co się opłaca i ile kosztuje wymiana oleju :!:

Jako, że odp. już padła i założyciel tematu wyciągnął słuszny i jedyny wniosek, temat zamykam.

Jeśli ktoś miałby jakieś zapytania związane z tym tematem to zobowiązany jest skrobnąć PW do kogoś z administracji forum :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!