Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z prawym światłem mijania. Bezpiecz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem Megane II 2004 1.5DCi. Mam problem z prawym swiatłem mijania. Wymieniałem żarówki,lecz nie pomogło. Chciałem sie dostac do bezpieczników,lecz po zdjęciu osłony nie widac wszystkich bezpieczników. Może ktoś wymieniał już ten bezpiecznik i może mi podpowiedzieć który jest to dokładnie? Wiem ze na obudowie jest schemat ale nie jestem pewiem czy odpowiednio patrze. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

to pewnie wina nadpalających się styków w kostce pod maską ... obok aku jest skrzynka z bezpiecznikami ... zdejmij pokrywę i rozepnij taką podłużną kostkę - pierwsza licząc od szyby i ustawiona równolegle do szyby (dość długa) ... powinieneś zauważyć nadpalone wewnątrz kostki styki .... sam tak miałem :) i teraz zaczynam szukać takiej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
to pewnie wina nadpalających się styków w kostce pod maską ... obok aku jest skrzynka z bezpiecznikami ... zdejmij pokrywę i rozepnij taką podłużną kostkę - pierwsza licząc od szyby i ustawiona równolegle do szyby (dość długa) ... zaczynam szukać takiej kostki
jak w cytacie ... ktoś już kupował tą kostkę (złącze PPA)? ... muszę ją wymienić, bo jest stopiony i wykruszony plastik i pewnie jest zwarcie między stykami ... ktoś wie gdzie to kupić nowe, czy pozostaje szrot ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ktoś już kupował tą kostkę (złącze PPA)? ... muszę ją wymienić, bo jest stopiony i wykruszony plastik i pewnie jest zwarcie między stykami ... ktoś wie gdzie to kupić nowe, czy pozostaje szrot ???

 

Aso odpada. Oni sprzedają całe nowe wiązki elektryczne (cena kosmiczna ok.2000zł), pozostają szroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bm639, znajdź na allegro pierwszą lepszą Megankę 2, nawet rozbitego anglika, zadzwoń i powiedz że potrzebujesz taką kostkę i po sprawie. Jak sprzedający nie chcą mi sprzedać jakiejś pierdoły, to biorę jeszcze jakąś rzecz, żeby mu się opłacało na pocztę jechać. Na złomie też powinieneś coś dopasować za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znalazł ktos jakis patent na ta wtyczke?

da sie ja zastapic jakas inna ?

 

[ Dodano: 2011-02-19, 12:53 ]

Nikt nie ma jeszcze patentu na ta wtyczkę? Zastanawiałem się nad rozcięciem jej i wywaleniu stopionego elementu, bo obok są jeszcze 4 wolne piny, akurat tyle mi się stopiło po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem, lewe światło mijania nadal nie działa. Dzisiaj byłem u znajomego elektronika i wstępnie zdjagnozował mi problem:

- Wiązka od skrzynki bezpieczników do lewego reflektora - ok.

- Nadpalona wtyczka (gniazdo PPL Black), ale przejście el. jest

Problem leży w tym, że na 6 pinie odpowiadającym za lewe światło mijania nie ma napięcia

i prawdopodobnie ścieżka jest przerwana (przypalona) na dojścu do tego nieszczęsnego pina (dostęp od spodu płytki z bezpiecznikami).

W związku z tym muszę rozbroić całą tę skrzynkę i aby nie zepsuć bardziej niż jest, proszę o rady jak się do tego zabrać.

Być może problem był opisywany na forum ale niestety nie znalazłem instrukcji (najlepiej krok po kroku).

Najpewniej, trzeba będzie w pierwszej kolejności wytaszczyć akumulator, później skrzynka i .... jakieś zatrzaski, śruba (chyba od masy). Cała skrzynka to jakby prostopadłościan podzielony z góry na dół po przekątnej (od góry nie widać wszystkich bezpieczników - zakryty prawy dolny róg).

Tyle wyjaśnień.

Proszę kolegów o rady i pozdrawiam!

problem dotyczy to Megi II phI 1,6 16V (drugie auto w rodzinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie, mam pytanie, czy nadtopiona ta kostka PPA Black może powodować rozładowywanie akumulatora?

Pozdrawiam.

PS. u mnie brak prawego światła mijania. Jutro będę zamawiał nową (używaną) wtyczkę, bo czyszczenie nic nie pomogło.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy nadtopiona ta kostka PPA Black może powodować rozładowywanie akumulatora

Musisz sprawdzić czy kabelki umieszczone w tej kostce pomimo jej nadtopienia nie stykają się ze sobą.

Jeżeli w dalszym ciągu są od siebie odizolowane to na pewno nie są powodem rozładowywania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

W moim scenicu ii spaliła się ta wtyczka drugi raz, poprzednia w tamto lato po upałach.

Będę próbował to http://allegro.pl/wiazka-swiatel-renault-megane-12-pin-0007-i6252546296.html

Napiszę co i jak gdy zamontuję, a teraz dodatkowo zakładam led-y. Jak nie będę jeździł non stop na światłach to kable ani wtyczka nie będą się grzały.

 

Dodano: 10 lip 2016 - 15:42

Witam. Oczywiście wszystko działa wtyczka miała już włożone dwa kabelki te najczęściej przepalające się od świateł.Wymiana banalnie prosta podhaczyć plastik w starym wtyku, wyciągnąć piny i wcisnąć je do nowej wtyczki. Zobaczymy jak długo podziała.

Póżniej znalazłem aukcję innego sprzedawcy gdzie ta sam wtyczka (wygląda na to że obaj mają oryginały) kosztuje 20zł. Tutaj link http://allegro.pl/wtyk-zasilania-swiatel-renault-megane-8200306033a-i6221959023.html

Pozdrawiam

Edytowane przez dudus-ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!