Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na wolnych obrotach drży nadwozie


lk73

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj wymieniłem wszystkie trzy poduszki silnika. Silnik pracuje bardzo cicho, ustały lekkie drgania kierownicy na zimnych obrotach. U mnie były zużyte wszystkie poduszki - dwie były popękane, natomiast olejowa miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak jak u Ciebie, że czasami było czuć drgania, a czasami nie. Tak na prawdę nie zwracałem uwagę na obroty, ale przy zimnym silniku drgań nie było czuć. Na początek wymień poduchę od strony rozrządu, to powinno wyeliminować drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wymieniałem na jesieni (oryginalna). Po tym zwątpiłem bo nie było różnicy i nie wymieniałem kolejnych (drogie). Ale skoro to pomogło to może jednak to poduszka od strony skrzyni? Zastanawia mnie jednak fakt występowania drgań tylko w odpowiednich warunkach pracy silnika (temp. rozgrzania). Pragnę dodać, że po zgaszeniu silnika gdy był on już gorący i ponownym odpaleniu po jakimś czasie (temp. spadła z powrotem do połowy) to autko zachowuje się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... wymieniłem :(

Trzy podtrzymujące silnik, bez tej od skrzyni.

Różnica w pracy silnika jest kolosalna - żadnych drgań, po odpaleniu chodzi niemalże jak benzyniak - cichutko. Jestem zachwycony. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zerwała się śruba mocujące poduszkę nad rozrządem! Najprawdopodobniej mechanik, przy wymianie rozrządu nie dokręcił jej odpowiednio i ścięło ją!

Mechanicy pierwszy raz widzieli taki przypadek, dlatego sprawdźcie sobie czy nie macie tej śruby popuszczonej!

 

Nowa śruba w serwisie 37 pln, do tego wymieniłem odrazu poduszkę zamiennik 250 pln - no ale silnik drży, nie chodzi to najlepiej! Dziś zostawiam auto i najprawdopodobniej, pójdzie do wymiany druga poduszka pod akumulatorem, a kto wie czy nie i ta trzecia - jak wymienię, to będę mógł się wypowiedzieć, czy należy wymieniać parami, czy racze tą, która się zużyła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie podobnej kwestii. Gdy silnik zimny przy ruszaniu i biegach 1,2, i czasem 3 mam mocne drgania wrecz telepotanie przy cieplym silniku idzie autko jak po miodzie, wymieniłem wczoraj poduszkę pod rozrządem bo była zerwana reszta wedlug mechanika jest ok, wiec w czym może tkwić problem, czy może je wymienić po prostu profilaktycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Megane pojawiało się "brzęczenie" gdzieś w podsufitce w pewnym zakresie obrotów i drgania przenoszone na nadwozie na biegu jałowym przy ciepłym silniku bez włączonej klimy. W weekend założyłem nową poduszkę od strony rozrządu (oryginał - koszt 237zł) i efekt przerósł moje oczekiwania. Wymienione problemy zniknęły a w samochodzie jest wyraźnie ciszej.

Załączam zdjęcia starej poduszki. W nowej nie ma praktycznie wcale szczeliny między metalową obejmą a gumą w środku. Tymczasem stara ma na górze ponad pół centymetra luzu a po bokach kilka mm.

0001389c3114436egen.jpg

42930bf3f695b7fcgen.jpg

Wymiana we własnym zakresie zajęła 10 minut. Bez kanału! Jako leniwy człowiek nie lubiący zbędnej pracy nie zdejmowałem nawet dolnej osłony silnika lecz podparłem miskę olejową fabrycznym lewarkiem poprzez plastikową osłonę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć , ja czekam na diagnozę moich poduszek, dzisiaj autko poszło na warsztat, po czy można stwierdzić, że poducha opisana przez ciebie jest do wymiany, nie chodzi mi o drgania itp, tylko czy da się to zobaczyć gołym okiem mając odsłonięta poduszkę na kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!