Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na wolnych obrotach drży nadwozie


lk73

Rekomendowane odpowiedzi

Auto normalnie odpala i gasnie, przyspiesza bez szarpniec ,nie wydaje zadnych dziwnych dzwieków podczas pracy.Jedynie drzy w przedziale 1000-1100 obrotów.Jak sie nagrzeje i wolne wynoszą ok.800 to nie drży wcale.

A moze byc to wina zlej jakosci zamiennika pododuszki olejowej przy rozrządzie?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja mam dokładnie to samo wymienione 3 poduszki silnika (ta przy rozrządzie Hutchinson, pozostałe sasic) ustawiane po 2 razy dokręcane kluczem dynamometrycznym w 1.5 dci K9K722 i pozostały drgania na karoserię i kierownice przebieg około 180 tyś. od nowości. Sam już nie wiem gdzie szukać egr, przepływomierz, wtryski? Samochód już dość tani narażam się na kolejne koszty. Może macie pomysły gdzie zdiagnozować w okolicach Zabrza, ewentualnie co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A gdzie w Zabrzu mógłbym zrobić takie korekty? Zauważyłem ze kierownica i fotel głównie drgają podczas włączonej sprężarki klimatyzacji manualnej wtedy jest to najbardziej odczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam Megankę II Ph I 2.0T, u mnie występuje drżenie silnika, jednak nie zawsze. Jeśli jest zimny drży, zagrzeje się drży. Jednak jak zgaszę zagrzany silnik i odpalę go po 15-20 min drżenie nie występuje, silnik chodzi aksamitnie gładko. Wcześniej miałem problemy z jednym wtryskiwaczem (wymieniony na oryginał), teraz założyłem LPG(na gazie chodzi tak samo jak na PB), dodam jeszcze że dzieję się tak jeśli temp otoczenia spada poniżej +12 stopni. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wszystkich i przepraszam że na nowo odgrzewam temat, najprawdopodobnie udało mi się uporać z w/w usterką, dlatego też moje sugestie mogą pomóc co niektórym w przyszłości.

Poza w/w drżeniem silnika, pojawiała się raz na jakiś czas migająca kontrolka silnika. Znajomy zaproponował mi mechanika który to miał być artystą w dziedzinie, który to stwierdził że najpierw musi sprawdzić poprawność złożenia rozrządu (300zł), oraz wymienił jedna sondę lambda (300zł), wizyta warta 600 zł nic nie zmieniła. Następnie trafiłem do drugiego mechanika który to okazał się bardziej ogarnięty, sprawdził wszystkie cewki, poprzekładał wtryski, okazało się że jeden wtrysk nawala (280zł lub 360zł nie pamiętam dokładnie oryginał z Renault) znikł problem z check engine , co do drgań powiedział że górna poduszka silnika jest uwalona, wymienił jednak nie sprawdził pozostałych, drgania odrobinę się zmniejszyły, po około 500 km wróciły ponownie, zrezygnowany tym faktem odpuściłem temat. Po zimie zobaczyłem że nie działa klima, podjechałem do mechanika na którego trafiłem przypadkiem, opowiedziałem wszystko, sprawdził dokładnie, powiedział że trzy poduchy są uwalone, wymienił na  hutchinsona jeżdżę już dwa tygodnie i jest idealnie, to jest  inny samochód, nieprawdopodobne jak wymienione poduszki potrafią zmienić auto. Jestem w 100% zadowolony i mam nadzieję że temat szybko do mnie nie powróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!