Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony budżetowe a premium


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie :) Proponuję nie sprzeczać się, gdyż nie po to powstał ten temat :) Temat założyłem również nie po to aby tutaj doradzano jakie opony kupić, tylko po to aby dowiedzieć się czy jest sens wydawania kasy na droższe kapcie skoro różnica miałaby być niezauważalna w codziennym użytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon budżetowych, czyli tych trochę tańszych to ja ze swojej strony mogę polecić firmę Uniroyal. W poprzednim autku jeździłem na letnich rain expert i byłem z nich naprawdę zadowolony. Przed ich kupnem firma ta nic mi nie mówiła, do zakupu namówiły mnie opinie 2 znajomych którzy zachwalali te opony i mogę powiedzieć, że nie żałowałem i sam je teraz polecam. Sam teraz zamierzam już do Scenica kupić Uniroyal MS Plus 66 185/65 R15 88T ale w tym temacie napisałem już w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zgadzam się z Robakiem, słyszałem kilka razy opinie, że polskie opony na zime są w miarę ok, natomiast letnimi nie warto się zajmować. Sądzę jednak, że jesli ktoś przejeżdza rocznie do 10 max. 15 tys. km stylem bez zacięcia kierowcy sportowego, to można zakupić "made in poland". Dębice letnie po za innymi wadami, po prostu szybciej się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piotr P., dobrze napisałeś zimę polecam, do spokojnej miejskiej jazdy i na duże kopne śniegi, ale opony letnie lepiej kupić od innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto najnowszy test opon letnich w którym brały udział opony klasy premium oraz klasy budżetowej ( w tym nasza poczciwa dębica passio w wersji 2 ). Wnioski dla mnie są jasne :P Z szybkim zużyciem Dębic o czym napisał kolega Piotr P. nie zgodzę się. Po użytkowałem kiedyś Vivo i Passio 1 ( nie na Renówce :P ) a po 2 test mówi co innego. Są to najtrwalsze opony jakie użytkowałem, a że i najgorsze to inna sprawa :P

 

EDYTA: Link poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak, u mnie we firmie mam 2 samochodziki na tych gumach od poprzedniego roku i w przypadku mniejszego rozmiaru tj 155/70 r13 uwag do tej oponki brak mimo podobnego przebiegu w tym przypadku 32 tyś., ale przy większym aucie 195/65 r 15 ich zużycie okazało się ponad normatywne nieadekwatne nawet do ich niskiej ceny fakt przez rok przejechały 40 tyś, ale wg moich norm powinny wystarczyć co najmniej na 2-3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że z trwałością/jakością/komfortem jest różnie w zależności od rozmiaru opony, byc może np. 145/65/13 jest b.dobra, 165/65/14 może być gorsza a znowu 185/70/14 będzie tragiczna a 195/65/14 całkiem znośna. Info które zamieściłem powyżej, ma źródło z przed roku lub dwóch u człowieka który zaopatruje punkty wymiany/wulkanizacji opon. Znam trochę gościa i wierzę że przekazał info wg swojej najlepszej wiedzy, ale wiadomo jak jest - ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!