FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: jak wyjąć rozrusznik i wymienić bendiks? pr - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phII
jak wyjąć rozrusznik i wymienić bendiks? pr

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   radzisz22 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:megane II
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):141000

Napisano 03 październik 2010 - 14:19

witam mam problem z rozrusznikiem nie wbija mi bendyks. Musze go wymienić. Nie jestem w stanie znalezc rozrusznika czy ktos moglby mi powiedziec gdzie jest i jak go wymienic?przeszukalem forum nie znalazlem nic i w necie tak samo. W poprzednich samochodach jakie mialem rozrusznik bym na wierzchu wystarczylo odkrecic 2 sruby i go wyjąć prosze i blagam o pomoc bo nie wbija mi bendyks i nie mam jak jezdzic!! bendyks juz mam nowy ale nie wiem gdzie jest i jak wyjac rozrusznik!! prosze o pomoc! Czy moze ma ktos link lub moglby mi przeslac na meila radzisz22@interia.pl jakas instrukcje jak wyjac rozrusznik z megane II hatczbag`1.4 16 V rok 2003 bede ogromnie wdzieczny
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 03 październik 2010 - 14:21

radzisz22 napisał:

bendyks

A co to takiego :)
Polecam też lekturę regulaminu ze zwróceniem szczególnej uwagi na zasady pisowni.
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   radzisz22 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:megane II
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):141000

Napisano 03 październik 2010 - 19:43

[cenzura] forum poprawiaja napis jak sie czlowiek nie zna a zero pomocy super bomba!!

Taka jego funkcja na tym forum.
Za niestosowane zachowanie i niestosowanie się do zasad określonych w regulaminie forum, przydzielam upomnienie.

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 03 październik 2010 - 19:59

Pewnie jakbyś skorzystał z wyszukiwarki znalazłbyś jak się dobrać do rozrusznika.
Rozrusznik jest pomiędzy silnikiem, a grodzią, dostęp po zdjęciu dolnej osłony silnika.
Żeby go wyjąć trzeba trochę pokombinować
A tak w ogóle ten element nazywa się bendiks.
O bendyksie nigdy nie słyszałem http://pl.wikipedia.org/wiki/Bendiks.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   kocuper 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:brak
  • Silnik:brak
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 04 październik 2010 - 09:17

radzisz22, bez kanału ani rusz. Wytargać akumulator i z nim związane elementy. Wtedy ukażą się twoim oczom śrubki, jak je odkręcisz to szybko pod auto. Pamiętaj zabawę rób na zimno, bo o kolektor się poparzysz.
Zawsze będę powtarzał, w sieci dostępna jest serwisówka zwana Dialogys. W niej jest wszystko prosto opisane, warto się tym zainteresować.

Załączone pliki

Pozdrawiam Sławek
("Nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko w cieniu pić. Leżeć w trawie, liczyć chmury, gołym i wesołym być ..." - Ryszard Rynkowski)
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1