FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: jak wyjąć rozrusznik i wymienić bendiks? pr - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phII
jak wyjąć rozrusznik i wymienić bendiks? pr

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   radzisz22 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:megane II
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):141000

Napisano 03 październik 2010 - 14:19

witam mam problem z rozrusznikiem nie wbija mi bendyks. Musze go wymienić. Nie jestem w stanie znalezc rozrusznika czy ktos moglby mi powiedziec gdzie jest i jak go wymienic?przeszukalem forum nie znalazlem nic i w necie tak samo. W poprzednich samochodach jakie mialem rozrusznik bym na wierzchu wystarczylo odkrecic 2 sruby i go wyjąć prosze i blagam o pomoc bo nie wbija mi bendyks i nie mam jak jezdzic!! bendyks juz mam nowy ale nie wiem gdzie jest i jak wyjac rozrusznik!! prosze o pomoc! Czy moze ma ktos link lub moglby mi przeslac na meila [email protected] jakas instrukcje jak wyjac rozrusznik z megane II hatczbag`1.4 16 V rok 2003 bede ogromnie wdzieczny
0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 03 październik 2010 - 14:21

radzisz22 napisał:

bendyks

A co to takiego :)
Polecam też lekturę regulaminu ze zwróceniem szczególnej uwagi na zasady pisowni.
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   radzisz22 

• Auto:megane II
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):141000

Napisano 03 październik 2010 - 19:43

[cenzura] forum poprawiaja napis jak sie czlowiek nie zna a zero pomocy super bomba!!

Taka jego funkcja na tym forum.
Za niestosowane zachowanie i niestosowanie się do zasad określonych w regulaminie forum, przydzielam upomnienie.

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 03 październik 2010 - 19:59

Pewnie jakbyś skorzystał z wyszukiwarki znalazłbyś jak się dobrać do rozrusznika.
Rozrusznik jest pomiędzy silnikiem, a grodzią, dostęp po zdjęciu dolnej osłony silnika.
Żeby go wyjąć trzeba trochę pokombinować
A tak w ogóle ten element nazywa się bendiks.
O bendyksie nigdy nie słyszałem http://pl.wikipedia.org/wiki/Bendiks.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   kocuper 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:brak
  • Silnik:brak
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 04 październik 2010 - 09:17

radzisz22, bez kanału ani rusz. Wytargać akumulator i z nim związane elementy. Wtedy ukażą się twoim oczom śrubki, jak je odkręcisz to szybko pod auto. Pamiętaj zabawę rób na zimno, bo o kolektor się poparzysz.
Zawsze będę powtarzał, w sieci dostępna jest serwisówka zwana Dialogys. W niej jest wszystko prosto opisane, warto się tym zainteresować.

Załączone pliki

Pozdrawiam Sławek
("Nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko w cieniu pić. Leżeć w trawie, liczyć chmury, gołym i wesołym być ..." - Ryszard Rynkowski)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   nikoxxx1 

• Auto:Megane II ph II
  • Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):180000

Napisano 10 marzec 2016 - 18:19

Wymieniłem właśnie szczotki na rozruszniku w mojej megi 1.6 16v benzyna, powiem tak dostęp ciężki ale da się to zrobić, od góry w moim aucie zdjąłem klemę akumulatora "-" potem rurę przepustnicy i dostęp do śrub od góry jest, nic więcej nie ściągałem od spodu jeden czujnik trzeba odłączyć za rozrusznikiem. Mi najwięcej problemów stworzyło odkręcanie tej mniejszej śruby przewodu od rozrusznika(impuls do załączenia) jest ona od góry a rozrusznik nie można obrócić i trzeba kręcić na ślepo trochę, trzeba mieć klucz rurkowy 8 do tego bo niczym innym nie podejdzie jest tam taka długa szpilka że nasadowy i oczkowy nie wejdzie
Acha nie trzeba wyciągać akumulatora tylko go odłączyć ale to chyba oczywiste

Zwracaj uwagę na znaki interpunkcyjne, bo niektóre zdania brzmią dziwnie.
Pawel

Użytkownik Pawel edytował ten post 10 marzec 2016 - 19:04

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1