Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak wyjąć rozrusznik i wymienić bendiks? pr


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z rozrusznikiem nie wbija mi bendyks. Musze go wymienić. Nie jestem w stanie znalezc rozrusznika czy ktos moglby mi powiedziec gdzie jest i jak go wymienic?przeszukalem forum nie znalazlem nic i w necie tak samo. W poprzednich samochodach jakie mialem rozrusznik bym na wierzchu wystarczylo odkrecic 2 sruby i go wyjąć prosze i blagam o pomoc bo nie wbija mi bendyks i nie mam jak jezdzic!! bendyks juz mam nowy ale nie wiem gdzie jest i jak wyjac rozrusznik!! prosze o pomoc! Czy moze ma ktos link lub moglby mi przeslac na meila [email protected] jakas instrukcje jak wyjac rozrusznik z megane II hatczbag`1.4 16 V rok 2003 bede ogromnie wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cenzura] forum poprawiaja napis jak sie czlowiek nie zna a zero pomocy super bomba!!

 

Taka jego funkcja na tym forum.

Za niestosowane zachowanie i niestosowanie się do zasad określonych w regulaminie forum, przydzielam upomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakbyś skorzystał z wyszukiwarki znalazłbyś jak się dobrać do rozrusznika.

Rozrusznik jest pomiędzy silnikiem, a grodzią, dostęp po zdjęciu dolnej osłony silnika.

Żeby go wyjąć trzeba trochę pokombinować

A tak w ogóle ten element nazywa się bendiks.

O bendyksie nigdy nie słyszałem http://pl.wikipedia.org/wiki/Bendiks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzisz22, bez kanału ani rusz. Wytargać akumulator i z nim związane elementy. Wtedy ukażą się twoim oczom śrubki, jak je odkręcisz to szybko pod auto. Pamiętaj zabawę rób na zimno, bo o kolektor się poparzysz.

Zawsze będę powtarzał, w sieci dostępna jest serwisówka zwana Dialogys. W niej jest wszystko prosto opisane, warto się tym zainteresować.

rozrusznik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Wymieniłem właśnie szczotki na rozruszniku w mojej megi 1.6 16v benzyna, powiem tak dostęp ciężki ale da się to zrobić, od góry w moim aucie zdjąłem klemę akumulatora "-" potem rurę przepustnicy i dostęp do śrub od góry jest, nic więcej nie ściągałem od spodu jeden czujnik trzeba odłączyć za rozrusznikiem. Mi najwięcej problemów stworzyło odkręcanie tej mniejszej śruby przewodu od rozrusznika(impuls do załączenia) jest ona od góry a rozrusznik nie można obrócić i trzeba kręcić na ślepo trochę, trzeba mieć klucz rurkowy 8 do tego bo niczym innym nie podejdzie jest tam taka długa szpilka że nasadowy i oczkowy nie wejdzie

Acha nie trzeba wyciągać akumulatora tylko go odłączyć ale to chyba oczywiste

 

Zwracaj uwagę na znaki interpunkcyjne, bo niektóre zdania brzmią dziwnie.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!