Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
Żurek

Megane I phII Jak rozebrać skrzynię biegów JB3?

Recommended Posts

Żurek    0

Witam, ma problem z wyciekiem oleju w skrzyni biegów JB3.

Problem polega na tym, że robiłem sprzęgło i przy okazji wymieniłem skrzynię bo w starej miałem uszkodzony korpus i tuleję po której chodzi łożysko oporowe. Było by wszystko fajnie gdyby nie fakt, że z nowej skrzyni cieknie olej prawdopodobnie przy osi na której jest sprzęgło do tego stopnia, że zalewa mi tarczę i zaczyna się na 5 biegu ślizgać. Próbowałem rozebrać starą skrzynię żeby zobaczyć jak to uszczelnienie wygląda i tu się pojawił problem obudowa skrzyni się rozeszła na jakieś 10mm i dalej nie chce iść i teraz nie wiem czy to jest wina zapieczonego łożyska, czy porostu coś źle robię? :-(

Szukam osoby która rozbierała skrzynie i może mi podpowiedzieć co i jak bo nie chciał bym uszkodzić skrzyni na której obecnie jeżdżę :-/

sojek1    0

Witam,

Mam ten sam problem co kolega. Skrzynia zdjęta stoi na warsztacie ale nie możemy jej rozpołowić. Rozchodzi się 10 mm a dalej ją coś trzyma. Czy ktoś może poda wskazówkę:applause:

Pozdrawiam.

EDIT:

Sprawa już opanowana. Aby rozłożyć skrzynię JB3 należy:

1. Po pierwsze i najważniesze sciągnąć manual serwisowy i postępować według niego bo jest tam za dużo rzeczy które można uszkodzić, a do złożenia skrzyni potrzebna jest odpowiednia kolejność wykonywanych czynności bo inaczej będziemy mieli tylko piąty bieg do dyspozycji.

2. Sciągnąć dekiel metalowy piątego biegu,

3. Wyciągnąć widełki synchronizatora 5 biegu,

4. Odkręcić nakrętkę 27 i śrubę torx wałka sprzęgłowego i napędzającego

5. zdjąć ściągaczem synchronizator 5 biegu

6. zdjąć ściągaczem zębatki 5 biegu

7. Wyciągnąć kulki zabezpieczające wodziki biegów 1234.

8. Wyciągnąć obudowę

Cieszyć się widokiem bebechów skrzyni.

Jak ktoś nie ma kilku ściągaczy do łożysk do wyboru, klucza udarowego i dobrego kompletu torxów to nie radze się za to zabierać.

Edited by sojek1