FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: START nie odpala rozrusznik nie kręci - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
START nie odpala rozrusznik nie kręci

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   gangster80 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1,6
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 04 październik 2010 - 20:02

megane 2 - 2004 1,6 16v

wkładam karte , naciskam start , lampki sie zapalaj i gasną pali sie check engine i service brakuje impulsu do rozrusznika , nic nie kreci, słychac delikatne syczenie 2 sek pewnie pompa podaje beznyne i nic rozrusznik nie kreci kompletnie nic

akumulator sprawdzony, klemy przeczyszczone

mam wrażenie ze nie idzie impuls na rozrusznik zeby zakrecił nie wiem co robic znajomy elektryk podpowiedział aby sprawdzic wiązke w puszce przy akumulatorze

z błędów kompa jak robiłęm 2 tyg temu wykazywało błędy czujnika połozenia wału i zły skład spalin, błedy wykasowane ale po 5 km sie pojawiły od tego czasu przejechałęm 200 km a teraz wsiadam i nie moge odpalic

[ Dodano: 2010-10-06, 12:46 ]
rozwiązałem problem opisze z grubsza moze komus sie przyda

przebicie było na wiązce która idzie do UPC przy akumulatorze, kabelków oczywiscie jest sporo

oznaczenie PPM1

wiązka 4 żyłowa, kabel białozielony pin 3ci, zaizolowanie uszkodzenia zaizlolowanie całej wiązki, wymiana bezpiecznika 25A od rozrusznika i to co najprzyjemniejsze START i zaczęło sie krecic, silnik ruszył :)

link do fotki pomocnej

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
0

Sprawdź:

Załóż swoją książkę pojazdu
moje.megane.com.pl

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   loboba 

• Auto:megane 2
  • Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):110000

Napisano 03 marzec 2015 - 11:17

Można prosić o wznowienie zdjęcia bo nie mogę jego zobaczyć ?
Mam podobną sytułację i chcę sobie zaoszczędzić czasu.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   slondm 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.5dci
  • Przebieg (tys.km):200000

Napisano 06 marzec 2015 - 14:59

Witam koledzy, posiadam od jakiegoś czasu megane 1.5dci. Mój problem wygląda następująco wczoraj podjechałem do sklepu wyłączyłem silnik jak zawsze, po powrocie z zakupów auto już nie chce się uruchomić :( karta reaguje, przycisk start/stop sprawny normalnie można załączyć radio i nagrzewnicę, ale po naciśnięciu start nic nie pojawia się na wskaźnikach tylko zapala się kontrolka serwis :( Koledzy pomocy auto stoi na parkingu. Podjechał koleś z kompem ale nie może się połączyć ponieważ nie włącza się zapłon nawet po przytrzymaniu przycisku przez 10sek. Gdzie szukać
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   aniewa 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:scenic II phI
  • Silnik:1,5 dci 101kM
  • Przebieg (tys.km):202000

Napisano 06 marzec 2015 - 15:14

Kontrolce serwis zawsze towarzyszy komunikat. Naciskaj na przycisk komputera by go odczytać. Może blokada kierownicy zawiodła?
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   slondm 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.5dci
  • Przebieg (tys.km):200000

Napisano 06 marzec 2015 - 15:22

po włożeniu karty naciśnięciu przycisku start blokada kierownicy nie działa, kierownica jest cały czas odblokowana, a radio i wentylator się włączają. Podjadę sprawdzić jaki jest komunikat.
<><><><><><><><><><>><><><><>
Właśnie sprawdziłem jest komunikat kierownica zablokowana, a tak nie jest normalnie można kręcić.
jakiś czas temu kierownica się nie blokowała do końca można było przekręcić coś tam tylko przeskakiwało.
Czy jest możliwość obejścia tej blokady? Proszę o pilną pomoc potrzebuję auto do pracy.
KOLEDZY poradziłem sobie wykręciłem skrzyneczkę z bezpiecznikami spryskałem, przedmuchałem i pali jak ta lala

Dołączona grafika
Regulamin pkt.
5.9 - Enter
Aston76

Użytkownik aston76 edytował ten post 07 marzec 2015 - 17:30

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1