Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

START nie odpala rozrusznik nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

megane 2 - 2004 1,6 16v

 

wkładam karte , naciskam start , lampki sie zapalaj i gasną pali sie check engine i service brakuje impulsu do rozrusznika , nic nie kreci, słychac delikatne syczenie 2 sek pewnie pompa podaje beznyne i nic rozrusznik nie kreci kompletnie nic

 

akumulator sprawdzony, klemy przeczyszczone

 

mam wrażenie ze nie idzie impuls na rozrusznik zeby zakrecił nie wiem co robic znajomy elektryk podpowiedział aby sprawdzic wiązke w puszce przy akumulatorze

 

 

z błędów kompa jak robiłęm 2 tyg temu wykazywało błędy czujnika połozenia wału i zły skład spalin, błedy wykasowane ale po 5 km sie pojawiły od tego czasu przejechałęm 200 km a teraz wsiadam i nie moge odpalic

 

[ Dodano: 2010-10-06, 12:46 ]

rozwiązałem problem opisze z grubsza moze komus sie przyda

 

przebicie było na wiązce która idzie do UPC przy akumulatorze, kabelków oczywiscie jest sporo

 

oznaczenie PPM1

 

wiązka 4 żyłowa, kabel białozielony pin 3ci, zaizolowanie uszkodzenia zaizlolowanie całej wiązki, wymiana bezpiecznika 25A od rozrusznika i to co najprzyjemniejsze START i zaczęło sie krecic, silnik ruszył :)

 

link do fotki pomocnej

 

upc3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam koledzy, posiadam od jakiegoś czasu megane 1.5dci. Mój problem wygląda następująco wczoraj podjechałem do sklepu wyłączyłem silnik jak zawsze, po powrocie z zakupów auto już nie chce się uruchomić :( karta reaguje, przycisk start/stop sprawny normalnie można załączyć radio i nagrzewnicę, ale po naciśnięciu start nic nie pojawia się na wskaźnikach tylko zapala się kontrolka serwis :( Koledzy pomocy auto stoi na parkingu. Podjechał koleś z kompem ale nie może się połączyć ponieważ nie włącza się zapłon nawet po przytrzymaniu przycisku przez 10sek. Gdzie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po włożeniu karty naciśnięciu przycisku start blokada kierownicy nie działa, kierownica jest cały czas odblokowana, a radio i wentylator się włączają. Podjadę sprawdzić jaki jest komunikat.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Właśnie sprawdziłem jest komunikat kierownica zablokowana, a tak nie jest normalnie można kręcić.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

jakiś czas temu kierownica się nie blokowała do końca można było przekręcić coś tam tylko przeskakiwało.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy jest możliwość obejścia tej blokady? Proszę o pilną pomoc potrzebuję auto do pracy.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

KOLEDZY poradziłem sobie wykręciłem skrzyneczkę z bezpiecznikami spryskałem, przedmuchałem i pali jak ta lala

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. U mnie jest sytuacja taka. Wracam ze sklepu, do tej pory było cacy. Sprzęgło, start - odblokowanie kierownicy i wszystkie kontrolki się zapaliły a silnik nie kręci. Nie było innej możliwości, odpaliłem go na pych, dojechałem do domu, zgasiłem go guzikiem, wyciągam kartę, kierowca się zablokowała. Bezpieczniki wszystkie pod maską sprawne. Jest taki motywy że jak wrzucę bieg, nacisnę hamulec i nie pokazuje się komunikat "wrzuć neutralny" tylko włączają się kontrolki, kierowca się odblokowuje itd. I przestał nagle odpalać, dosłownie wyszedłem do sklepu wracam i takie buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podobny problem dopadł i mnie. Wszystkie kontrolki świecą normalnie, dmuchawa i radio działa, kierownica się odblokowuje, jednak po przyciśnięciu przycisku strat/stop nie odpala (coś cyknie pod maską. ale nie wiem co to za cyknięcie;). Wyjmuję kartę z czytnika, próbuję z karty zamknąć lub otworzyć nią samochód - brak reakcji. Próbowałam na 2 kartach i reakcja dokładnie taka sama. Po kilku próbach w końcu normalnie odpala. W czym może być problem? Czasem na wyświetlaczu pojawiał się komunikat "usterka elektroniki" ale dopóki jeździło to się nie przejmowałam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, meganica napisał:

Wyjmuję kartę z czytnika, próbuję z karty zamknąć lub otworzyć nią samochód - brak reakcji.

Normalne działanie bo masz samochód zostawiony na włączonym zapłonie i wtedy przyciski na karcie nie działają. Zanim wyjmiesz kartę jeszcze raz naciśnij na przycisk start-stop by wyłączyć zapłon. 

Problem z odpalaniem tkwi w module pod maską UPC. Nie załapuje przekaźnik rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!