Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe ogrzewanie - jak odpowietrzyć układ ch


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze slabym ogrzewaniem w marcu bylo oki, w lato zakladalem gaz pozniej nie uzywalem ale wydaje mi sie ze bylo dobre po zalozeniu gazu dolalem ze 2 litry plynu chłodzącego, teraz zrobilo sie troche zimniej i ogrzewanie jest slabe nie wiem dokladnie od kiedy, co moge zrobic samemu zanim pojade do warsztatu czy moze ktos podeslac zdjecie ktora srubka sie odpowietrza uklad chlodzenia i jak to robic na zimnym? cieplym? wlaczonym ??

aha dodam jeszcze odkrecalem korek od uzupelnienia plynu nagrzewalem samochod myslalem ze tak sie troche odpowietrzy i moim zdaniem jak sie nagrzewal to poziom plynu chlodniczego sie troche podnosi. bardzo prosze o pomoc nie wiem jak sie za to zabrac i od czego zaczac

 

Przeczytaj jeszcze raz Regulamin forum i popraw to co zrobiłeś źle.

na razie :) - P_R_Z_E_M_O

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca układ na 100% się sam odpowietrzył ;-)

Wg. mnie problem jest w nagrzewnicy lub termostacie.

jak sie nagrzewal to poziom plynu chlodniczego sie troche odnosi

:) fizyka kolego, fizyka

 

Nie słyszałem o mieście które się nazywa warzsawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marcu ostatni raz na full używałem:) a dolewałem płyn jakies 1,5 miesiąca temu , ale odkąd się zrobiło zimniej zauważylem ze nie leci takie cieple bardzo powietrze, musze ustawic na 27st. a i tak za ciepło nie jest. Jak to sprawdzić co to może byc??

 

Przyszło mi do głowy czy może to być przyczyna zle podłączonego gazu ??

np. wąż do reduktora jest podłaczony pod główną rure od chłodnicy tą wchodzącą do

nagrzewnicy?? a nie do tej wychodzącej.

kolega mi podpowiedzial ze można przepłukac wodą układ chłodzenia ze niby mogła sie zamulić nagrzewnica. Czy to realne??

 

Za usuwanie wpisów administracji + nie stosowanie pl-literek należny się pasek, który niniejszym otrzymujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mi podpowiedzial ze można przepłukac wodą układ chłodzenia ze niby mogła sie zamulić nagrzewnica. Czy to realne??
możesz odlączyć przewody wodne w komorze silnika przy ścianie grodziowej i wypłukać nagrzewnicę bez jej wyciągania.Właśnie na tej jednej z rur jest srubka od odpowietrzania układu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, nic nie pomogło :)

będę musiał spróbować z tym przepłukaniem, jak tylko znajde kogoś z kanałem.

przyszedł mi do głowy jeszcze taki pomysł - może to jest wina źle podłączonej instalacji gazowej, mam reduktor podpięty przy ścianie grodziowej do tego przewodu ktory dostarcza ciepło czyli przwód wchodzący. jak myślicie czy to ma znaczenie??

 

Acha i jeszcze jedno - termostat wykluczam, dosyć szybko łapie temperature rano więc chyba trzeba go wykluczyć, chyba że się myle

 

 

ps. P_r_z_e_m_o przepraszam już się poprawiam :)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr grodziowy

Słowotwórca jakiś czy co :)

Nie twórz nowego słownictwa bo potem nie wiadomo co chodzi! Ten filtr nazywa się filtrem przeciwpyłkowym.

ps. P_r_z_e_m_o przepraszam już się poprawiam

Zasłużyłeś na to i przeprosiny nic nie pomogą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję obrazkową.

LINK

Na innym forum ale nie będę sobie przypisywał autorstwa ;-)

Może któryś z kolegów popełni manual to się go wrzuci na downloda. Chyba że kolega paweltk również i nas odwiedza ;-)

Paru kolegów z tamtego forum widać i u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam reduktor podpięty przy ścianie grodziowej do tego przewodu który dostarcza ciepło czyli przewód wchodzący. jak myślicie czy to ma znaczenie??

 

I to bardzo. Po prostu ciepło wytworzone przez silnik, które mało byś dostarczone do nagrzewnicy rozkłada się na dwa elementy. Nagrzewnicę i reduktor. I dlatego masz słabsze ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli prawidłowo reduktor powinien być podłaczony pod tą rurkę co odprowadza ciepło od nagrzewnicy??

 

A tak na zdrowy rozum to jak się porządnie nagrzeje autko to już nie powinno mieć znaczenia pod którą rurkę jest podpięty, sam już nie wiem zaczynam powoli nabierać niechęć do tego autka.

 

Teraz mam takie pytanie który przewód doprowadza ciepło do nagrzewnicy ten z odpowietrzeniem czy ten drugi??

Dziś rano sprawdziłem który jest cieplejszy i ten bez odpowietrzenia byl gorący a ten z odpowietrzeniem znacząco zimniejszy i do niego mam wlasnie podpięty reduktor

 

 

po powrocie z pracy jeszcze raz sprawdziłem jak ciepłe są przewody.

ten zaznaczony na czerwono prawie się popażyłem.

ten na niebiesko był troche zimniejszy.

post-24954-1286827983_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!