Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy kupie Renault MEgane II 1.9 Dci 120km do 13500zł??


pamel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym autku Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback. Ostatnio nosze się z zamiare kupienia auta. Akurat posiadam do 13500zł niestety prędko więcej nie będe miał a więc wychodze z pytaniem czy uda sie kupić do tej kwoty to auto??( oglądająć allegro i otomoto znalazlem w miare dużo tych autek do takiej ceny) .

Po drugie jeśli już w kwesti kasy starczy mi to jaka najlepsza jest wersja? 1.6 czy 1.9 ponieważ czytam troche o tym zauważylem że 1.9 120km Dci jest najoszczędniejszy pod względem spalania jak i najmniej awaryjny czy to prawda??

i po trzecie a zarazem ostatnie czy warto wogóle kupować to auto? wszyscy odradzają francuzów ( sam mam Lagune II z 1998r. i naprawde auto jest dosyć awaryjne ciągle coś sie psuje i trzeba naprawiać a to dosyść drogie częśći) , więc jestem ciekaw jakie są wasze opinie? może ktoś ma megane II i powie czy opłaca sie kupić czy nie?? czekam na szczerze i prawdziwe odpowiedzi z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma megane II
Niektórzy mają na tym forum :-P

Za takie pieniądze bym megane II nie kupił. Jak tanie jest większe prawdopodobieństwo późniejszych awarii. A tak pozatym 13500zł na auto i co dalej? Ubezpieczenie, rejestracja, wymiana rozrządu, filtrów itp to dolicz dodatkowo 2tys. zł na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem że troche jeszcze trzeba doliczyć ale chodzi mi że na samo auto taką kase narazie mam, wiec nie wiem doradźcie jest sens sie w to pakować? żebym potem nie dokładał kolejnych 4tyś za naprawy i wymiany itp?

Słyszałem właśnie że Meganke II mój znajomy kupił za 14000 i chodzi mu już z pół roku narazi odpukać bezawaryjnie. co uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a w komisach itp??

[ Dodano: 2010-10-07, 12:02 ]

własnie przeglądając otomoto trafiłem na taką oto meganke co powiecie??

http://otomoto.pl/renault-megane-C15375903.html

I taką

http://otomoto.pl/renault-megane-C15382410.html

http://otomoto.pl/renault-megane-1-4-16v-k...-C14672861.html

jak myślicie?

 

Po co były te zbędne ENTERY :) Klawisze padły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiem że najlepiej było by dołożyć przynajmniej do 15000zł ale niestety jestem studentem i prędko takiej kwoty nie uzbieram a auto potrzebne mi jest dosyć bardzo teraz chociaż by na dojazdy na uczelnie a dysponuje kwotą max 13500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej kwoty szukaj ładnego egzemplarza Megane I phII - tam też są diesle 1,9 (102KM max), ale jest większa szansa że kupisz ładny, zadbany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamel - jeśli jesteś studentem i nie masz więcej kasy, to czemu chcesz kupić stosunkowo niestare auto średniej klasy? Nie lepiej Ci kupić samochód do ok. 11-12 tys. i resztę przeznaczyć na pozostałe koszty związane z zakupem.

 

Jesteś młody, nie masz rodziny, chcesz tylko dojeżdżać na uczelnie. Po co Ci takie auto? Kup sobie jakieś proste, oszczędne autko, które nie zje Cię finansowo.

 

Megane II z silnikiem Diesla kosztuje dużo więcej, niż masz. Auta w cenie, w której szukasz okażą się po zakupie skarbonkami bez dna. Na forum pojawią się dziesiątki postów - nie działa to, tamto, szarpie, gaśnie itp. I będziesz narzekał, że francuskie auta są kiepskie i się psują. Oczywiście tylko tak piszę, może być kolorowo i różowo.

 

Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcić do zakupu. Jeśli się znasz na samochodach, to pojeździj, pooglądaj. Sam stwierdzisz, że nie ma sensu pchać się w samochód za pół ceny. Jeśli się na samochodach nie znasz, tym bardziej nie ryzykuj. Kup samochód starszy, niższej klasy, z gorszym wyposażeniem, ale od jakiegoś emeryta, który kupił go w salonie, w mieście, w którym mieszka.

 

W tej kasie szukałbym jakiejś garażowanej Astry II z ok. 2000 roku, benzyny, jeśli nie masz daleko na uczelnie, albo diesla, jak ma być oszczędnie (i mulasto). Chyba że 2.0 benzyna + LPG - tylko wtedy więcej kasy - instalacja LPG swoje kosztuje.

 

Życzę powodzenia i kupna DOBREGO auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie sie bałem takich opinie bo wiem sam że za taką kase ciężko kupić coś co nie będzie sie psuło , lecz do szukania własnie meganki II za taką kase skłonil mnie kolega który kupil z pół toku temu właśnie taką meganke za 14000 zł i jak narazie (odpukać) chodzi mu bez zastrzeżeń i usterek

ale zobaczcie te auta w linkach? godne uwagi czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!