Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki nurkowe - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie znajdują się bezpieczniki od nich i przekaźniki.

w pierwszym poście, w załączniku masz opis, powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaku_z_jelcza

Bezpiecznik i przekaźniki już znalazłem, pozostaje tylko sprawdzić czy grzałki pobierają prąd, sądzę że nie. Teraz drugie pytanie, jaki typ świec żarowych wkręcić do podgrzewacza? Może ktoś podać typ i marke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaku_z_jelcza, wykręć jedną, dopasuj coś zbliżone wymiarami. Może być troszkę dłuższa, troszkę krótsza. Ja swoich nie wykręcałem więc dokładnych danych nie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaku_z_jelcza

Dzięki, podgrzewacz mam, tylko najprawdopodobniej spalone grzałki:-) Niedługo zmieniam płyn chłodniczy i będę go doprowadzał do porządku, jak już zrobię to podam konkretny typ świec żarowych które pasują. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze pytanie końcowe...

 

W przypadku wykręcenia jednej ze świec nurkowych, płyn wyleci z układu?

 

Chodzi mi o to, czy ciśnienie jest na tyle duże (zbiornik wyrównawczy jest przecież wyżej) że płyn wycieknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaku_z_jelcza

Tak, najpierw trzeba spuścić płyn. Miałem naprawiać te grzałki nurkowe ,ale jakoś nie mam weny bez kanału. Właśnie zmieniłem płyn chłodniczy i obudowę termostatu bo fabryczna nierozbieralna pękła na zgrzewie i lekko ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki, podgrzewacz mam, tylko najprawdopodobniej spalone grzałki:-) Niedługo zmieniam płyn chłodniczy i będę go doprowadzał do porządku, jak już zrobię to podam konkretny typ świec żarowych które pasują. Dzięki za zainteresowanie.

Czy kolega już wymienił świece? Jaki jest typ świec do podgrzewacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaku_z_jelcza

Niestety nie zmieniałem. Nie są u mnie wysterowane, pewnie trzeba w uch włączyć, pozatym jest do nich fatalne dojście a kable są dość "zmęczone" więc pachnie kłopotami. A znając moje szczęście - z miłości do perfekcji i dbałości o idealny stan mojego scenica narobiłbym sobie roboty na 2 dni i zszarpał nerwów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktoś zna zazystencje grzałek nurkowych.Chodzi mi o pommiar z pinu przekaznika tego czerwonego gdzie jest wyjście na grzałke względem masy jak powinien być opór?I odnośnie sterowania czy przekazniki są sterowane masą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym tłumaczyć brak sterowania przekazników"grzałek nurkowych jak dla mnie to któryś czujnik albo zasysanego powietrza albo temperatury płynu chłodniczego.

Przekazniki są sprawne sprawdzałem pod zasilaczem 12v i miernikiem czy zamykają obwód.""Niby dla czego odrazu miał by paść gł sterownik.

Nie znam się na mechanice samochodowej jestem tech.elektronikiem.Na innych forach piszą że po djagnostyce tzn.podłączeniu auta pod kompa wyświetla dwa błędy o ile dobrze pamiętam to df097 co oznacza grzałke nurkową.Ale nie do końca przecież sterownik tylko ją uruchamia a program diagnostyczny wyświetla to jako domniemany błąd.

Jak dla mnie przyczną jest chyba coś innego.Może ktoś z Państwa ma coś w zanadrzu.

Ewentualnie czy można zewrzeć piny w miejscach tam gdzie wciskamy przekaznik.Chodzi o piny konkretnie zał zasilanie grzałek oczywiście przy uruchomionym silniku.

Edytowane przez leon74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekaźniki są sprawne, to albo wina sterowania (podawane z ECU) lub same świece są uszkodzone. Ja sprawdziłbym na początek, czy jest podawane napięcie sterujące na przekaźnik. Ale do tego muszą być spełnione wszystkie warunki podane na pierwszej stroni wątku (odpowiednia temperatura, zakończenie grzania świec żerowych itd). Może gdzieś "ginie" napięcie (zaśniedziały styk, przetarty przewód)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!