FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Koło pasowe Megane II 1.9 dci - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Koło pasowe Megane II 1.9 dci

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawisnia 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:MEGANE II
  • Silnik:1.9 dci
  • Przebieg (tys.km):240

Napisano 12 październik 2010 - 17:38

Koledzy, może ktoś podpowie jakie są dobre koła pasowe z tłumikiem drgań meganki II. Po wymianie na jakiś zamiennik strasznie wibruje mi pasek w zakresie obrotów do 1100/min. Wydaje mnie się że na oryginale tak nie było. Oryginalne to cena z kosmosu myślałem nad corteco tylko że nie chcę drugi raz kupić jakiś niesprawdzony zamiennik.
Może lepiej używkę ale oryginalną? Czekam na opinie.
Dziękuję
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   hymmen 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Renault Scenic III
  • Silnik:1,5 DCI 110 KM
  • Przebieg (tys.km):35000

Napisano 14 październik 2010 - 14:59

Witam. Miałem to samo w Scenicu II i powiem tak, koło wymieniono pół roku temu na nowe, ale zamiennik i tak z dwa miesiące miałem luz. Potem jednak zaczęło warczeć na niskich obrotach przy ruszaniu i pasek latał na boki. Pojeździłem jeszcze trochę i zmieniłem na używany oryginał ,który kupiłem na allegro. Trzy miesiące mam luzik ,cisza nic nie warczy pasek pracuje równo i tu mój wniosek ,nie ma to jask oryginał.
Pozdrawiam.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawisnia 

• Auto:MEGANE II
  • Silnik:1.9 dci
  • Przebieg (tys.km):240

Napisano 14 październik 2010 - 16:58

Witam. Też się zgodzę ze nie ma jak to oryginał tylko że na allegro sprzedają strasznie przechodzone te koła Jestem ciekaw kto produkuje te koła dla Reno? Może wiecie koledzy czy do silnika 1.9 dci f9q były montowane te same koła w różnych modelach ( laguna II espace itp.)?
Pozdrawiam
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Jacenty 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 01 listopad 2011 - 23:10

Witam,

Również podciągam się pod temat. Też muszę kupić koło pasowe, ale nie wiem jakie. Może ktoś coś poleci??

Kolega dobrze mówi, na allegro za używkę cenią jak za zborze, z kolei oryginał - cena z kosmosu
Dołączona grafika

Regulamin
pkt. 5.9 -Prezes
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   barabusgt 

• Silnik:1.9dCi
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 23 listopad 2011 - 12:47

podpinam się pod temat, kto robi oryginał ?? czy warto kupić zamiennik... jak tak to jaki ??
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   TroyaN 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1,9 dCi F9Q 800
  • Przebieg (tys.km):160 000

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:10

Koledzy przerabiałem to ostatnio i mam w Ełku sklep który sprzedaje koła które idą na pierwszy montaż. Cena 220 zł. Żeby było ciekawiej to najtańsze o.O bo reszta 260, 280 i 350. Niestety gdy mi były potrzebne to okazało się że do mojego modelu jest tylko za 350 i to nie te które idą na 1 montaż. Jak chcecie to dowiem się jakiej firmy są te koła.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   wojtek_r95 

• Silnik:1,9dCi 120PS
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 01 styczeń 2012 - 21:58

Witam,

niedawno właśnie przerabiałem temat koła pasowego i niestety nie do końca jest rozwiązany. Otóż oryginalne koło rozleciało się (taka blaszka się rozleciała i zaczęła drapać pasek rozrządu ale na szczęście reakcja była w porę) po przebiegu 230.000 km. Założyłem nowe i niestety na jałowym delikatne pukanie. Robił to mechanik tak więc oddaliśmy je na gwarancję i wzięliśmy Corteco - przy przyśpieszaniu było słychać taki specyficzny dźwięk no i zaczęły pojawiać się stuki na jałowym. Oddałem je z powrotem i kupiłem oryginalną używkę - w trakcie jazdy cisza (tak jak być powinno) i na jałowym też było ok, niestety po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojawiły się te stuki na jałowym, najbardziej je słychać gdy się rusza bez dodawania gazu (obroty delikatnie spadają) lub np. jazda bez dodawania gazu na dwójce. W trakcie jazdy wszystko ok. Nie wiem co to może być, czy problem dalej leży w kole czy może w napinaczu paska wielorowkowego, bo generalnie kończą mi się pomysły. Założono nowy pasek ale o 5mm krótszy od oryginału a sam napinacz ma już trochę przejechane ale rolka jest ok. Co sądzicie o tym, czy napinacz może wydawać takie stuki?

Pozdrawiam
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Slowik8609 

• Auto:megane II ph I
  • Silnik:1.9
  • Przebieg (tys.km):x

Napisano 02 styczeń 2012 - 00:59

Mnie również czeka wymiana koła pasowego. Kolego TroyaN - jak możesz to się dowiedz jakiej firmy są te koła.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   rav_lcj 

• Auto:Scenic II Ph I
  • Silnik:1,9 DCI
  • Przebieg (tys.km):167000

Napisano 04 styczeń 2012 - 14:50

Wyświetl postUżytkownik Slowik8609 dnia 02 styczeń 2012 - 00:59 napisał

Mnie również czeka wymiana koła pasowego

A jakie są objawy padania koła pasowego?

rav_lcj
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   horacy 

• Auto:renault megane II
  • Silnik:1,9dci
  • Przebieg (tys.km):140

Napisano 04 styczeń 2012 - 16:23

silnik zaczyna głośniej pracować , jak traktor :)
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

• Auto:Megane II ph 2
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 17 luty 2012 - 23:40

Czy komuś udało się w końcu dociec jakie koło pasowe montuje oryginalnie Renault w Megane 1,9 dci ?
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Slowik8609 

Napisano 17 luty 2012 - 23:49

SNR
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

Napisano 18 luty 2012 - 00:48

Dzięki, SNR - czy to pewna odpowiedź ? - bo mój mechanik twierdzi, że do wymiany tylko oryginał Renault, a ja juz wydałem 200 zł na zamiennik, który wibruje i nie chciałbym wtopic kolejnych pieniędzy na to samo.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Slowik8609 

Napisano 18 luty 2012 - 18:55

mój mechanik ( były kierownik ASO renault z ponad 18 letnim doświadczeniem w ASO ) mówił mi, że właśnie SNR były w oryginale.

Użytkownik Slowik8609 edytował ten post 18 luty 2012 - 18:55

0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

Napisano 19 luty 2012 - 09:35

To teraz mam problem :l: W dużym sklepie z częściami do francuzów powiedziano mi, że mają dużo reklamacji kół SNR, najlepiej wypadaja im zaś statystycznie koła firmy Impergom. W drugim sklepie polecaja mi Corteco, które są podobno montowane na 1 montaz do Peugeota i Citroena. Czytałem z kolei gdzie indziej, że Corteco się sypią często. Na ten argument sprzedawca stwierdził, że tak było na pocżątku, ale potem Corteco zmodyfikował produkt. Co Wy o tym myślicie ? O oryginale zapominam - kosztuje 990 zł ;)(
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2