Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło pasowe Megane II 1.9 dci


Pawisnia

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, może ktoś podpowie jakie są dobre koła pasowe z tłumikiem drgań meganki II. Po wymianie na jakiś zamiennik strasznie wibruje mi pasek w zakresie obrotów do 1100/min. Wydaje mnie się że na oryginale tak nie było. Oryginalne to cena z kosmosu myślałem nad corteco tylko że nie chcę drugi raz kupić jakiś niesprawdzony zamiennik.

Może lepiej używkę ale oryginalną? Czekam na opinie.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem to samo w Scenicu II i powiem tak, koło wymieniono pół roku temu na nowe, ale zamiennik i tak z dwa miesiące miałem luz. Potem jednak zaczęło warczeć na niskich obrotach przy ruszaniu i pasek latał na boki. Pojeździłem jeszcze trochę i zmieniłem na używany oryginał ,który kupiłem na allegro. Trzy miesiące mam luzik ,cisza nic nie warczy pasek pracuje równo i tu mój wniosek ,nie ma to jask oryginał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też się zgodzę ze nie ma jak to oryginał tylko że na allegro sprzedają strasznie przechodzone te koła Jestem ciekaw kto produkuje te koła dla Reno? Może wiecie koledzy czy do silnika 1.9 dci f9q były montowane te same koła w różnych modelach ( laguna II espace itp.)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Również podciągam się pod temat. Też muszę kupić koło pasowe, ale nie wiem jakie. Może ktoś coś poleci??

 

Kolega dobrze mówi, na allegro za używkę cenią jak za zborze, z kolei oryginał - cena z kosmosu

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy przerabiałem to ostatnio i mam w Ełku sklep który sprzedaje koła które idą na pierwszy montaż. Cena 220 zł. Żeby było ciekawiej to najtańsze o.O bo reszta 260, 280 i 350. Niestety gdy mi były potrzebne to okazało się że do mojego modelu jest tylko za 350 i to nie te które idą na 1 montaż. Jak chcecie to dowiem się jakiej firmy są te koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

niedawno właśnie przerabiałem temat koła pasowego i niestety nie do końca jest rozwiązany. Otóż oryginalne koło rozleciało się (taka blaszka się rozleciała i zaczęła drapać pasek rozrządu ale na szczęście reakcja była w porę) po przebiegu 230.000 km. Założyłem nowe i niestety na jałowym delikatne pukanie. Robił to mechanik tak więc oddaliśmy je na gwarancję i wzięliśmy Corteco - przy przyśpieszaniu było słychać taki specyficzny dźwięk no i zaczęły pojawiać się stuki na jałowym. Oddałem je z powrotem i kupiłem oryginalną używkę - w trakcie jazdy cisza (tak jak być powinno) i na jałowym też było ok, niestety po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojawiły się te stuki na jałowym, najbardziej je słychać gdy się rusza bez dodawania gazu (obroty delikatnie spadają) lub np. jazda bez dodawania gazu na dwójce. W trakcie jazdy wszystko ok. Nie wiem co to może być, czy problem dalej leży w kole czy może w napinaczu paska wielorowkowego, bo generalnie kończą mi się pomysły. Założono nowy pasek ale o 5mm krótszy od oryginału a sam napinacz ma już trochę przejechane ale rolka jest ok. Co sądzicie o tym, czy napinacz może wydawać takie stuki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz mam problem :l: W dużym sklepie z częściami do francuzów powiedziano mi, że mają dużo reklamacji kół SNR, najlepiej wypadaja im zaś statystycznie koła firmy Impergom. W drugim sklepie polecaja mi Corteco, które są podobno montowane na 1 montaz do Peugeota i Citroena. Czytałem z kolei gdzie indziej, że Corteco się sypią często. Na ten argument sprzedawca stwierdził, że tak było na pocżątku, ale potem Corteco zmodyfikował produkt. Co Wy o tym myślicie ? O oryginale zapominam - kosztuje 990 zł ;)(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!