Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Natychmiast wymień olej"


JA

Rekomendowane odpowiedzi

Taki o to komunikat zobaczyłem przy próbie odpalenia. Meg2 1,4, ma przejechane 6k km, czy jest możliwe że np minął rok od wyprodukowania i dlatego "domaga" się wymiany? czy awaria, auto na gwarancji wiec nie wiem czy samemu wymienić olej, bo inaczej to tylko laweta, a do serwisu mam 50km, ehh ta elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w MII przeglad jest planowo co 30tys lub co 2 LATA...

ja mialem poprzedni przeglad w 01.2005 i w grudniu 2006 pojawil sie komunikat "change oil soon" dlatego zwracam na to uwage, ze komp tak pokazuje

 

to ze ktos chce zmieniac wczesniej to sprawa jego checi i opinii, ja mowie o tym co jest w kompie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze wersje silników (euro 2) mają wymianę oleju co 30 000 km lub co dwa lata. (komputer zlicza ten czas)

Nowsze (euro 3) mają co 20 000 km lub co rok. Jak przy sprzedaży auta w salonie nie wykasowali inspekcji to napis "wymień olej" może się pokazać szybciej, bo np. samochód sprzedano 4 miesiące po wyprodukowaniu (czyli napis pojawi się po 8 miesiącach użytkowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja miałem po trochę ponad roku zrobiony przegląd bo miał przejechane 29 000. Według mnie nie ma takiego czegoś że na dotarciu trzeba wymienić wcześniej olej (fakt jest to dobre ale na pewno Renault tego nie nakazuje). Jedzie sie do ASO po takim okresie jak napisali czyli w przypadku M II Ph I po 30 000 tys lub 2 latach. Według mnie komputer ma po prostu jakiś błąd.

Może mu za ciepło :-D

 

Kolego Jacky które silniki w Megane II spełniają tylko Euro 2?? Z tego co ja wiem to silniki benzynowe spełniają Euro 4 a diesle Euro 3 (w przypadku diesli faza I).

Może to ja się mylę ale wątpię żeby było dopuszczone do ruchu w XXI wieku auto które spełnia tylko Euro 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ja się mylę ale wątpię żeby było dopuszczone do ruchu w XXI wieku auto które spełnia tylko Euro 2??

a stare graty typu golf 1,2 itp jakos sa dopuszczone do ruchu i nawet czesto widac je na drogach, golf 1 pewnie nie spelnia nawet euro 1 a diesel euro 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na gwarancji wiec nie wiem czy samemu wymienić olej

Możesz sam, możesz w ASO. Z tym, że mądrzy ludzie z Renault wymyslili, że jak trzeba wymienić olej to i należy wykonać przegląd.

A resztę już znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stare graty typu golf 1,2 itp jakos sa dopuszczone do ruchu i nawet czesto widac je na drogach, golf 1 pewnie nie spelnia nawet euro 1 a diesel euro 0

tylko, że te stare graty to dostawały homologację na dopuszczenie do ruchu przed XXI wiekiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stare graty typu golf 1,2 itp jakos sa dopuszczone do ruchu i nawet czesto widac je na drogach, golf 1 pewnie nie spelnia nawet euro 1 a diesel euro 0

tylko, że te stare graty to dostawały homologację na dopuszczenie do ruchu przed XXI wiekiem ;-)

sa dopuszczone do ruchu ? sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to one tylko przechodzą badania techniczne ;-) A w naszym kraju większość tych starych aut długo już nie było w stacji badawczej. Często ta sprawa jest załatwiona za pomocą ...:-D

 

W końcu przykład idzie z góry a jak się słyszy najwięcej korupcji wśród władz kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!