Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zawieszenie tylne roznica wysokosci 5 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Problem tak jak w temacie w megane I 96, 1,6 prawa strona z tylu zawieszenie jest nizej o okolo 5cm.

 

wina amartyzatora czy drazka skretnego? Wydaje mi sie ze jednak drazek bo w przypadku amortyzatora nie bylo by chyba az takiej roznicy wysokosci. Jest mozliwosc zeby wyciagnac drazek bez wymontowywania calej belki a pozniej zalozyc przestawiajac kilka zabkow na wieloklinie i dopasowac do wysokosci lewej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 100%wina drążka skrętnego .Ilu drążkowe masz zawieszenie ?U mnie jest 4-ro drążkowe i ładnie się podsiąga wysokość wysówając drążki tylko częściowo .Robiłem to 1.5roku temu -czas ok.1godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem to wszystko bylo ok, zachcialo mi sie przewiezc troche duzo kilogramow (jechalem ostroznie). Mozliwa jest sytuacja ze drazek stracil nieco swoich wlasciwosci i jak go dobilem tym ciezarem to sie juz nie podniosl tyle ile powinien??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

U mnie podobnie różnica w tylnym zawieszeniu, około 5 cm, denerwuje mnie ten krzywy tył. Tez zdziwiłem się,że Megane nie ma tam sprężyn, ale czy z całą pewnościa będzie to drążek skrętny??? Czy on się obnizył, bo jesli pękłby-to chyba wcale nie mógłbym jeżdzić,a może jakieś gumy tam zawiodły. Mam taką cicha nadzieje,bo ten drążek to troche kosztuje (jak tutaj doczytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jakiego rocznika jest Twoja megi ? jesli 96-97 to tak czy siak belka skrętna do robienia. Pewno można by coś tam poprawić ale to na krótką metę. U mnie akurat żadnych różnic nie było, za to kiepska amortyzacja i na pare dni przed remontem belki pojawiło sie skrzypienie. Łożyska igiełkowe to nie wyleciały ale wysypały sie jak piach :-? bele mam prostą także wystarczyły nowe łożyska i uszczelniacze. Co by nie było to radziłbym podjechać do dobrego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh ja też miałem taki problem tzn, z lewej strony był większy prześwit o około 5 cm po tygodniu jazdy(od dnia zakupu) auto zrobiło bachhhhh i koniec jazdy...

Cały tył mi opadł(szlag trafił drążek) a że nie szło dostać na szybko takiego do classic'a(bo podobno w nim są grubsze) to zakupiłem całą tylną belkę, ale to nie koniec problemów bo belka też nie była z classic'a tylko ze scenic'a (mechanik stwierdził że to będzie ok bo jest twardszy) po czym zamontował...

Niestety dopiero po kilku tygodniach Gdy załadowałem auto okazało sie ze owa belka jest szersza, w afekcie opony obcierają o błotniki...

Mechanik reklamacji nie uznał....PORAŻKA :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak co dzień rano wsiadałem do autka, i wszystko bylo dobrze. Po powrocie do domu z pracy ok 10km, gdy juz zamknąłem i obeszłem autko do okoła zauważyłem też jakąś dziwna różnice w zawieszeniu. Prawa strona była znacznie niżej od lewej. Niedalej jak miesiąc temu byłem na szarpakach i amory z tyłu są w normie.

Już ponad 3 miesiące temu, wydawało mi się że coś jest nie tak z tyłem, skontaktowałem się z mechanikiem i stwierdził ze jak założe zimówki i będą obie opony miały tą samą wysokość bieżnika to bedzie ok. I zeczywiście, było do dziś.

 

Czy moją meg bedzie bolała ta cała belka?

 

Czy to jest normalne że teraz jest prawa strona niżej, a za kilka dni się obie wysokości zrównają się?

 

Czy podczas wyjazdu świątecznego w polskę może mnie zaskoczyć niemiła awaria belki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

przeniesiono

Witam posiadam renault megane coupe 1996r 1.6 8v z belką skrętną nie tą 4 drążkową i motyw jest taki że lewy tył siedzi mi niżej , myślałem że poprzedni właściciel chciał obniżyć sobie zawieszenie i nie dokończył więc pojechałem na kanał podniosłem i wszystko cacy ! równiutko pięknie ! dojechałem do domu (8km) i tył już był trochę niżej (1-1,5cm) teraz pojechałem na wymianę rozrządu i widzę że już jest niżej znowu o 2cm więc kolejne podniesienie nie ma sensu o to moje pytanie czy to kwestia belki ? amortyzatory były wymieniane na nowe więc na bank nie są przyczyną pozdrawiam

 

Przypominam, ze przed założeniem nowego tematu należy sprawdzić czy już taki nie istnieje. <ok>

Wiem, że u Ciebie różnica nie sięga 5cm ale nie możemy zakładać nowych tematów, co milimetr różnicy, to nadal belka skrętna i wg. tego należy szukać. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam podobny problem tylko na większą skalę. siadł mi cały tył i teraz pytanie czy to drążki skrętne czy coś innego - qmpel stwierdził że jakieś gumy na końcu drążków - nie powinny się obracać razem z drążkami a tak robią. czekam na info - autko nie nadaje się do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!