Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzeczenie i stukanie w okolicy przedniej sz


Rekomendowane odpowiedzi

a ja dziś naprawiłem w megi I bez klimy. Do silniczka dostałem sie bez rozbierania podszybia. Sam nie wiem co było nie tak bo nie miałem nic pourywane... poskładałem i już nie stuka.

Lewy thx za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czytałem ileś tam razy jak to rozbieracie i g...uzik.

Podnoszę maskę, odkręcam podszybie (od strony pasażera), jakiś plastik (do odprowadzenia wody?) i dostaję się do wlotu powietrza. Nawet wiatrak widać. Widać także zasuwającą się klapkę. Ale dalej to już blacha!

Co popieprzyłem, albo czego nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w Scenicu ale w Megi I to jest po prawej stronie jak stoisz naprzeciwko samochodu (od strony kierowcy). robisz wszystko tak jakbyś chciał wymienić filtr przeciwpyłkowy i za tą komora po prawej jest "skrzyneczka" do której bodajże 3 kabelki dochodzą, jest ona przykręcona 2 śrubkami, 1 widać a drugą musisz palcem wyczuć jest u dołu nie widać jej. jak to odkręcisz i zdejmiesz to masz taki widok jak na moich zdjęciach.

chyba nic nie pomyliłem

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem ze stukaniem (wręcz ugłuchymi uderzeniami) w okolicy lewego podszybia (od strony kierowcy). Hałas powstaje w momencie zwiększenia nawiewu na 3/4 i powyżej. Nie jest zależny od tego czy mam obieg zamkniety, czy otwarty. Jako lokalizację hałasu mogę podać, że jest to pomiędzy lewym wylotem powietrza a środkowym panelem.

Wykuczam uszkodzenia mechaniczne, bo hałasowałby cały czas podczas nawet maeło nadmuchu, może kanał doprowadzajace powietrze poluzował się, czy też wpada w wibracje.

Macie jakieś pomysły.

 

Pozdrawiam

SII, 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, może nie doczytałem ale u Mnie w Megane II stukanie występuje w okolicy obudowy lusterka, stuka cylindryczny silnik który jest podpięty kablem, czy mogę go odłączyć i jezdzić bez " włączania kompa pokładowego z napisem :serwis:" i czy ktoś wie czy czyszczenie pomoże, czy trzeba wymienić cały silniczek?

czekam na info

Artur

 

279436343_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Własnie wymontowałem silniczek od sterowania obiegiem powietrza i nurtuje mnie dziwna rzecz. Czy ten silniczek jest też czujnikiem położenia klapki????

Zadna siła nie chce go zatrzymać (wnioskuje że jest uszkodzony), a i robi obrót jakieś 360' gdzie kółko zębate wystarcza na jakieś 90'.

Podpowiedzcie czy ten silniczek zatrzymuje sie jak napotka opór ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to gdzieś pisałem, ale powtórzę. Ten silniczek nie posiada żadnych krańcówek, czujników położenia etc. Zatrzymywany jest "na chama" przez plastikowy ogranicznik. Ogranicznik ten po jakimś czasie musi ulec destrukcji. Wbrew pozorom, silniczek da się zatrzymać, choć też myślałem, że to niemożliwe. Po założeniu na jego ośkę szarego koła zębatego można go zatrzymać ręką. Trochę siły do tego trzeba mieć w paluszkach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!