Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzeczenie i stukanie w okolicy przedniej sz


Rekomendowane odpowiedzi

witam, u mnie sprawa wyglada tak: podczas jazdy zwlaszcza na dolkach slychac plastikowe stukanie w okolicach miedzy nawiewami a zegarami gdzies pod deska rozdzielcza, nie zauwazylem zeby byla jakas roznica gdy przelaczam nawiew z zew. na wew i odwrotnie, poprostu caly czas "cos" stuka o drugie "cos", brzmi to tak jak by cos tam poprostu "latalo", wie ktos co to moze tam tak "latac"? dodam ze mam megi z klimą, widze ze to ma znaczenie przy rozbieraniu podszybia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną jest klapka obiegu wewnętrznego.czyli bardzo dobry temat wybrałeś. wszystko opisane na pierwszej stronie plus

polecam poradnik Cmikusa, co prawda opisuje wersje bez klimy ale będziesz wiedział z czym masz do czynienie.

TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

też mi trzaska pod maską koło filtru pyłkowego. Nie umiem się tam dostać, bo nie umiem odkręcić śrubki z wycieraczek. Tak mocno zeżarła je korozja, że są chyba zespawane ;/ oczywiście WD-40 nie pomaga..

ale nie o to chciałem spytać: mówicie, że to silniczek obiegu wewnętrznego, ale gdy zamknę obieg w środku, tj włączę obieg zamknięty, to trzaski przestają nadawać..

Trochę mi to nie pasuje.

to normalne?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Też niestety miałem przygodę z tym dżwiękiem pod maską.Nie wiedziałem na początku co to jest ale po pewnym czasie myślałem że wyrwe to urządzenie spod maski:)Trudno było sie do tego dobrać i ja nie naprawiełem tego elementu.Poprostu go rozłączyłem i to też było trudne przez to ze nie ma tam poprostu miejsca.Podziwiam tych którzy rozebrali to do końca :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja poczytałem uważnie forum i da sie to bardzo prosto wyłączyć, po środku pod maską jest wiązka kabli, jedna czarna wtyczka jest odpowiedzialna za to, zdejmujesz akumulator, bierzesz latarkę w dłoń i szukasz wtyczki, mi sie nawet udało nie odłączają akumulatora dzięki czemu cały czas słyszałem ten silniczek, odłączałem wtyczki po kolei aż trafiłem na właściwą. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z tego co zrozumiałem to można ten silniczek odłączyć bez zdejmowania wycieraczek (M! bez klimy).

Próbowałem to zlokalizować jak rozebrałem dzisiaj podszybie, ale za bardzo ślepy jestem i nawet nie ustaliłem w którym miejscu tego silniczka szukać :-(

Niestety ani od środka (pod parapetem) ani od zewnątrz nie znalazłem silnika i możliwości jego odłączenia (o naprawieniu nawet nie marzę, a jak mi kiedyś w ASO krzyknęli ponad 600 zł za silnik to postanowiłem słuchać klapania).

Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź jak to odłączyć bez pełnego rozbierania?

(nawet nie chcę myśleć jak się wycieraczki trzymają po kilkunastu latach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie silniczka, to tylko odnalezienie (po nitce do kłębka) wtyczki i jej odłączenie. Ja natomiast bez ściągnięcia wycieraczek - silniczek wymontowałem, naprawiłem wykruszoną zębatkę klapki i zamontowałem dorobiony ogranicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, ale ja mam dwie lewe ręce ;)

Znajomi mówią, że jak się czegoś na komputerze nie da zrobić to ja tego nie zrobię ;-)

Z góry zakładam, że sam takiego ogranicznika nie zrobię - jak można jakoś zamówić i dokupić to ja chętnie kolegi posłucham <czerwona>

Póki co potrzebuję sugestii gdzie i jak tę nitkę odnaleźć oraz jak się po niej poruszać w moim modelu ;)

 

Foot, dzięki, druknę sobie tamten temat i jak się przejaśni (dzisiaj u mnie pada a nie mam garażu) to spróbuję przetestować ;)

 

Generalnie ten silniczek mi skrzeczy już chyba od paru lat i prawie się przyzwyczaiłem, ale jak się go da uciszyć chociaż to ja bardzo chętnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!