Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzeczenie i stukanie w okolicy przedniej sz


Rekomendowane odpowiedzi

w mojej megance po przekreceniu kluczyka gdzies przed przednia szyba wydobywa sie dziwne brzeczenie. doszedlem juz do tego ze podczas przelaczeniu nawiewu z otwartego na zamkniety i spowrotem brzeczenie ustaje chwilowo albo wzmaga sie jak mu sie spodoba. dodatkowo po zostawieniu obiegu w pozycji zamkniety co jakis czas slychac stuk. Wnioskuje, ze to moze byc uszkodzona w jakis sposob klapka, ktora ustawia obieg nawiewu na otwarty lub zamkniety.

 

Moze mnie ktos poprawic jesli sie myle? Oraz moze ktos podpowie z ktorej strony mam sie dostac do swojego brzeczenia i stukow? Od strony deski rozdzielczej czy tez z przodu auta w okolicy akumulatora (podszybia?)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podpowie z ktorej strony mam sie dostac do swojego brzeczenia

Prawdopodobnie to ta nieszczęsna klapka obiegu wewnętrznego. Największym kłopotem będzie chyba demontaż wycieraczki (ek). Poczytaj posty "Lewego".

 

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

[ Dodano: 2007-09-17, 22:21 ]

Opiszę nie naprawę, ale pozbycie się problemu "stukania" spod maski dla Renault Megane 1.6, 16V z klimą.

Po pierwsze należy przestawić nawiew na obieg z zewnątrz, po czym ustawić na pozycji 0 i wyłączyć silnik.

W drugim kroku musimy zdjąć wicieraczki samochodu. Liczy się tu nie siła lecz sposób. Odkręcamy nakrętkę tak aby wystawała lekko poza śrubę. Następnie przy pomocy metalowego płaskownika owiniętego szmatką podważamy wycieraczkę uderzając jednocześnie młotkiem w nakrętkę. W ten sposób zdjęcie wycieraczek zajmuje minutkę. Dodam, że nic nie zostaje przy tym uszkodzone.

Odkręcamy podszybie - 3 śrubki.

Zdejmujemy uszczelkę.

Odkęcamy plastik widoczny od strony kierowcy - 2 śrubki.

Mamy w tym momencie dostęp do wszystkich przewodów. Odłączamy napęd silniczka - złącze z dwoma przewodami, znajdujące się przy głównym połączeniu przewodów (nie można nie zauważyc).

Złącze zabezpieczamy tak, aby nie latało nam pod maską.

Składamy wszystko w kupę.... w kolejności odwrotnej do rozbiórki.

Cała praca zajęła mi 40 minut. Nie słychać stukotu spod maski, a poza tym przełączając pokrętło w prawą lub lewą stronę nawiew działa. I osobiście nie widzę żadnej różnicy (poza brakiem stukania, co bardzo mnie cieszy) pomiędzy nawiewem wewnętrznym a zewnętrznym. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu podszybia widać obudowę od silniczka (prowadzą tam 2 przewody od tej złączki). Jednak jest tam dość ciasno i nie wiem czy nie ma jakiejś śrubki do odkręcenia... W każdym bądź razie można próbować. Ja niestety nie miałem zbyt wiele czasu żeby się w to bawić dlatego na razie zrobiłem to w opisanej powyżej wersji. Jak będę miał więcej czasu to postaram się to sprawdzić. Tylko jeżeli silniczej jest zepsuty to cały moduł jest dość drogi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obiegu wew. używam w zimie, i cieszę się że udało sie to naprawić. Ponad to samo odpięcie wtyczki, w moim przypadku nie usuneło problemu stukania całkowicie. Klapało za każdym razem jak zamykałem drzwi i co najgorsze klapała w trasie gdy minąłem się z ciezarówką jadącą z przeciwka. Podmuch jaki robiła powodował klapnięcie co czasem przyprawiało mnie o stan bliski zawału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!