Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzeczenie i stukanie w okolicy przedniej sz


Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, dzięki, czyli dalej jestem w kropce - pociecha tylko, że może nie całkiem ślepy <czerwona>

 

[ Dodano: 2008-10-10, 11:57 ]

Przejeżdżałem koło elektromechanika i postanowiłem zapytać o radę jak to odłączyć i czy są w stanie naprawić.

Naprawy się nie podjęli, ale odłączenia tak - za 10 PLN - stwierdziłem, że za tyle nie będę szukał silniczka i wtyczki ;)

Gość wsadził rękę koło akumulatora, pogmerał i już ;)

Cała operacja wypięcia kostki - z otwarciem klapy i sprawdzeniem czy później nawiew działa poprawnie - zajęła ok. 2 minuty :shock:

Zapłaciłem, podziękowałem i cieszę się ciszą 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, zakupiłem meganke 1.4 16V z klimą i mam ten sam problem, wzorując się na waszych sposobach doszedłem do takiej oto złączki (w załączniku) i pytanie brzmi, czy to ta złączka która unieruchomi to stukanie?

post-18277-1247830088_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Niestety mnie też dopadła ta bolączka zepsutej stukajacej klapki :cry:

Nie wiem czy zrozumiałem dobrze:

 

1 - można wyłaczyć silniczek od przełączania klapki (poprzez wypięcie wtyczki)

2 co mi daje wypiecie wtyczki jak i tak bedzie stukac podczas wybojów mijania

ciezarówek i zamykania drzwi???

3 Czy można tą klapkę wyjąć bez usuniecia płynów z klimy bo takową posiada moja

meganka?

4 ile kosztuje naprawa, owej zje........( zepsutej ) klapki ??

 

Czy jest ktoś z Poznania, okolic kto może mi cos w tym temacie pomóc????

umiem zdemontowac plastyki z podszybia ale dalej......bo ja sam wypiję morze piwa a i tak nic nie wymyslę, w zamian możemy razem to :) razem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

heh czytam posty i powiem że mam problem z kwalifikacją zjawiska...

u mnie jak tylko przekręcę kluczyk w stacyjce od razu slychac brzęczenie i stuk...

wyszedłem na zewnątrz, przyłożyłem ucho do podszybia i słysze jak raz jest nawiem a raz go niema....silniczek cały czas pracuje....

 

i stąd moje pytanie czy to na pewno przez tą klapę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Nie. Jak odłączysz wtyczkę, to silniczek nie będzie miał już sterowania i zasilania. Musisz odpiąć wtyczkę po uprzednim ustawieniu klapki w pozycji jaką chcesz mieć na stałe.

 

Witam serdecznie.

Tak jak mówi kolega wypinamy wtyczkę z 3 przewodami (dla wersji z klimą), tak jest w moim Megane. Widziałem gdzieś na forum post mówiący o wtyczce z 2 przewodami - to chyba bez klimy auto.

Wycieraczek nie udało mi się zdjąć stąd musiałem nagiąć do góry plastikowy element okalający podszybie, wpierw zdejmując klapkę prowadzącą do filtru przeciwpyłkowego. I jeszcze jest pod plastikiem "przyszybowym" dodatkowa osłona również plastikowa na 2 śrubach.

Wtyczkę i gniazdko zabezpieczamy no i pozbywamy się "wystrzałów" raz na zawsze, jak również zamkniętego obiegu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam jeszcze patent jak zrobić, żeby nie stukała przy zamykaniu drzwi po odłączeniu. W momencie przekręcania kluczyka słychać jak klapka się przemieszczać i w pewnym momencie słychać to stukanie. Kluczyk trzeba przekręcić w momencie za nim klapka zacznie stukać i dopiero odłączyć kostkę. Przy takim układzie klapa zostaje jeszcze na zębatce i nie wali podczas zamykania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!