Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

NIE ODPALA POMOCY


anakonda

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem tu nowa, niebardzo wiem jak szukać po tym forum, ale moze tu ktoś pomoże

Renault megane II (2002r) po wymianie pasów bezpieczeństwa.. nie odpala, pasy wymieniali w warsztacie samochodowym (dobry znajomy wymieniał) po tej wymianie auto nie chce odpalić..po włożeniu karty nic sie nie dzieje (stacyjka sie włącza, kontrolki sie świecą, akumulator jest ok, rozrusznik też)..jedyne co to po włozeniu karty tak coś tyka.. i tyle.. auto po podpięciu do komputera nie wykrywa żadnych błędów.. nie pisałabym tu gdyby nie to ze od 2 miesiecy ci mechanicy nie potrafią go uruchomić..nie mają pomysłu co sie mogło stać, jesli ktoś miał coś podobnego.. moze jakiś pomysł niewiem..z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakonda, na forum już nie raz fachowcy sprawdzali i wychodziło na to,że po wymianie zaczęło działać.

Następny trop...rozruszniuk i główna masa.

 

p.s Ten CAL2 to coś w rodzaju wyłącznika uderzeniowego...ciężko go zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle autko kręci jak chcesz odpalić? Ja miałem u siebie zwarcie na akumulatorze, niby był dobry, a usmażył mi rozrusznik i nawet nie kręcił :-/

EDIT

Jak słyszysz takie tykanie i to jest przepływ prądu to warto sprawdzić rozrusznik (wyciągnąć stary i dać do regeneracji) i akumulator dać inny i spróbować odpalić, możliwe że się uda, u mnie poskutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tykanie słychać po naciśnięciu startu, słychac z takiego modułu UCH (który został wymieniony.. i dalej takie same efekty i tykanie). Mechanik podpiął sie do komputera ale jakby nie udaje mu sie zczytać błędów..umie sie skomunikowac ztym komputerem niektóre funkcje poprzez komputer umie uruchomic w aucie ale nie wsyztskie (np. wycieraczki sie da).

Ro wszystko zaczęło sie dziać nie po wymianie pasów ale po wymianie napinaczy do pasów(pomyliłam sie).

 

[ Dodano: 2010-10-20, 20:04 ]

nie cytujemy całości posta...

 

rozrusznik sprawdzili jest dobry....

...jeśli odpowiadamy bezpośrednio pod nim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

hm. tego to niewiem, on sie po prostu tak zachowuje jak normalnie tylko po naciśnieciu przycisku START zamiast kręcić rozrusznikiem.. tylko słychac to tykanie z tego UCH..

 

Patrz uwaga wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!