Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierścień ABS tył - jak to w końcu jest ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

borykam się z pewnym problem, który wystąpił u mnie przy wymianie tylnych tarcz hamulcowych, łożysk oraz klocków. Do wymiany doszło z powodu "skończenia się" klocków co przyczyniło się do uszkodzenia tarczy, łożysko mechanik zalecił wymienić, ponieważ starych się nie powinno wybijać.

 

Tuż po wyjeździe od mechanika po skończonej wymianie, zapaliła mi się kontrolka ABS. A, że nie miałem czasu wracać z powrotem do niego, odstawiłem temat na tydzień, myśląc, że to jakiś głupi błąd komputera, który po paru kilometrach sam zniknie. Niestety tak się nie stało Po ponownej wizycie mechanik obejrzał dokładnie auto i stwierdził, że jest wszystko okej z jego strony i zalecił podłączenie pod komputer. Zrobiłem to, okazało się, że tylne czujniki od ABS nie zliczają obrotów, elektro-mechanik stwierdził, że prawdopodobnie zostały źle zamontowane łożyska, na których znajdują się pierścienie podające informacje o obrotach. Zatem umówiłem się z mechanikiem na jutrzejszy dzień żeby sprawdził jak wygląda sprawa z tymi pierścieniami.

 

Jednak chcąc tym razem być przygotowanym na rozmowę zacząłem czytać o tych pierścieniach i znalazłem sprzeczne informacje:

a) pierścienie ABS montuje się w tarczach i mechanik powinien ze starych tarcz przełożyć pierścień na nowe tarcze

:( pierścienie ABS znajdują się w łożyskach i należy je prawidłowo założyć - skierować w stronę czujnika

 

Zatem jak to faktycznie jest ? Czy mechanik naraził mnie w tym momencie na kolejny koszt i zakup pierścieni ABS, ponieważ nie przełożył ich ze starych tarcz ? Czy też po prostu należy odwrócić łożyska ?

 

Zaczynam się coraz bardziej denerwować, bo sytuacja z awarią układ hamulcowego trwa już prawie 3 tygodnie !!! Jednak chce zakończyć tą naprawę u tego samego mechanika, ponieważ usługa jest realizowana w ramach reklamacji.

 

Czy jest możliwość dokupienia samego pierścienia ABS ? Przeszukiwałem Allgero i niestety żadnych wyników :mrgreen:

 

Dane autka:

Renault Megane II ph1 2003 1.4 16V, hatchback, 98 KM

Nowe tarcze i klocki są marki Roadhouse (RH)

Nowe łożysko Optimala.

 

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień magnetyczny od ABS z przodu jest w łożyskach, a z tyłu w tarczach, oczywiście w Megane II.

W przypadku tyłu prawidłowa jest odpowiedź a.

Te pierścienie występują w komplecie z tarczami i będzie je bardzo ciężko dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tematu polubownie nie załatwiłem :mrgreen:

mechanik zrzuca winę na sklep motoryzacyjny, który sprzedał mi tarcze bez ABS; po prostu zamontował, to co klient przekazał :(

 

w związku z tym zmuszony jestem do kupna nowych tarcz, tym razem w komplecie z łożyskiem i pierścieniem, mam do wyboru dwie firmy

- Lucas/TRW

- SNR

 

obie są w podobnej cenie ok 290zł, które wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W mojej megance ll 1.4 16V z 2002 wymieniałem tarcze z tyłu i sprzedawca sprzedał mi tarcze bez tego pierscienia,załozyłem i zaswieciły mi sie lampki ABS i SERWICE .ale miałem jeszcze tą starą tarcze i udało mi sie sciągnąc ten pierscien magnetyczny (za pomocą klucza do rur) z niej i załozyłem na nową iwszystko gra . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki sam problem w megi II phI 1.9dci mojego kuzyna , po wymianie tarcz i łożysk z tyłu pali się kontrolka ABS i SERVICE - powód oczywisty , brak pierścieni abs na nowej tarczy, a stare niestety poszły na złom. Nie bardzo kalkuluje się teraz kupować nowe tarcze z całym kompletem, więc mam prośbę - czy mógłby ktoś wrzucić fotkę takiego pierścienia , bądź podać jakieś wymiary(ilość zębów i śr. zewnętrzną) gdyż mam dostęp do frezarek cnc i bym dorobił sobie te pierścienie.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam podobny problem z czujnikiem ABS i kontrolką. Otóż na komputerze wychodzi błąd czujnika ABS lewy tył. Kupiłem nowy, wymieniłem i nadal to samo... od ok 30km/h zapala się kontrolka abs. Dwa dni temu wymieniłem również tarcze tył razem z łożyskiem i pierścieniami ABS (komplet), niestety problem z kontrolką abs nadal występuje... Gdzie można szukać jeszcze przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!