Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka z hamulca ręcznego


Rekomendowane odpowiedzi

No to ciekawe, bo jak pisałem nie spotkałem meganki w której by STOP świecił się z zaciągniętym ręcznym. Mam rozumieć, że moje auto i najbliższych kumpli są zwalone ?

Manual też ani słowa nie podaje, że STOP ma się świecić razem z ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumieć, że moje auto

i najbliższych kumpli są zwalone

Na to wychodzi, albo nie zwróciłeś nań uwagi i twierdzisz ,że nie świeci 8-)

a tak w ogóle to kontrolka ta zaświeca się zawsze gdy zaświeca się kontrolka od a)ciśnienia oleju b)uszkodzenia silnika(motor stop) c) hamulca ręcznego d)ładowania akumulatora

Chyba ,że w mojej instrukcji kłamią :( Ci Francuzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapali się równocześnie z lampką stop !!! czytaj ze zrozumieniem

A teraz znajdź oznaczenie lampki stop kiedy ona się zapala 8-) i z jakimi kontrolkami świeci bezwzględnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP zapala się przy wystąpieniu błędu (awarii) i dodatkowo świeci wtedy kontrolka sygnalizująca w którym układzie jest problem. STOP nigdy nie świeci sam (o ile wszystko działa ok).

Na moją prośbę kumpel zerknął jak jest u jego koleżanki z pracy (ma m1 ph2 classic) i też przy zaciągnięciu ręcznego zapala się tylko kontrolka ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpinali mi auto pod kompa i właśnie po włączeniu silnika i zaciągniętym ręcznym świeciły się obydwie lampki . Pan w ASO stwierdził iż nie ma żadnych błędów i zinterpretował to w następujący sposób- Czy można jechać z zaciągniętym ręcznym :mrgreen: odpowiedziałem ,że nie więc on na to - dlatego oświeca się stop i tak jest w megane ale nie pytałem czy tak jest w ph I i w ph II . Być może ,że jest tak w ph II ale wyjaśnię to :(

fred , bądź tak miły i jeśli masz dostęp do manuale to zamieść jeszcze definicje lampki stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicję słowo w słowo przepisałem wcześniej, ale proszę bardzo.

I owszem w opisie tej lampki jest napisane, że świeci równocześnie, ale potem jest opis kontrolki ręcznego i tam jest magiczny zwrot "jeśli". Nie ma tam ani słowa, że świeci zawsze ze STOPem.

 

Jedynym wytłumaczeniem faktu, że raz świeci raz nie są albo problemy albo różne wersje układów w aucie. Być może w pewnym okresie czy na określonym rynku świeciły razem, ale po masowych nalotach zaniepokojonych klientów zrezygnowali z jednoczesnego świecenia.

Moje autko, jak i wszystkich znajomych z Warszawy są z naszych salonów, nie sprowadzane. Pełen przekrój ph2 od początku do prawie końca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred wkleił powyżej zdjęcia z instrukcji.

Kolega ma M I PH II i u niego nie zaświeca się STOP razem z ręcznym.

Auto ma z polskiego salonu.

Nie rozumiem dlaczego mod edytuje swoje posty i usuwa informację o edycji.

To trochę nie fair wobec reszty użytkowników forum.

 

Jeśli chcesz zrozumieć to poczytaj regulamin :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w edytowanym poście napisałem by ktoś zamieścił fotke z oznaczeniem stop po ukazaniu sie postu wyżej maiałem post z fotką - co byś zrobił na moim miejscu :evil:

Właśnie jestem po rozmowie z diagnosta z ASO TANDEM i powiedział wyraźnie

W przypadku pierwszym

Jesli kontrolka ręcznego zaświeci sie równocześnie z kontrolką STOP -[ podczas jazdy ] jest to ostrzeżenie ,że cos jest nie tak z układem hamulcowym

 

Jeśli mamy zaciągnięty ręczny hamulec i świeci się kontrolka hamulca oraz stop a po jego zwolnieniu gaśnie to wszystko jest ok, bo niby co ma sygnalizować , za krótka linkę hamulca ręcznego ( i tutaj jego :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w edytowanym poście napisałem by ktoś zamieścił fotke z oznaczeniem stop po ukazaniu sie postu wyżej maiałem post z fotką - co byś zrobił na moim miejscu

Odpisałem na twojego posta, po czym swojego edytowałeś, a u mnie odpowiedź została.

Jestem adminem na pewnym znanym forum komputerowym i do takiego czegoś się nie posuwam.

Wracając do tematu zacytuje ponownie instrukcję obsługi.

Lampka kontrolna (...)

Zapala się w chwili zaciągnięcia hamulca ręcznego po czym gaśnie.

Jeśli zapali się równocześnie z lampką STOP oznacza spadek poziomu płynu w układzie.

Kolega ma Megane kombi, kuzyn i wujek Sceniki i u żadnego lampka STOP się nie świeci razem z ręcznym.

Dzisiaj fachman z ASO chciał mi wcisnąć włącznik świateł od CLIO za 470 zł usilnie mi wmawiając, że pasuje.

Więc co do fachmanów z ASO mam swoje zdanie, bo to już kolejny taki kwiatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawicie się jak w sejmie :mrgreen: każdy interpretuje zapis jak chce :!: swoim jeżdżę już czwarty rok i miałem tak zawsze :!:

:( I teak mieć będę :(

A może wpływ na to ma rodzaj hamulca z tyłu ( tarczowe czy bębny )

Ja mam tarcze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!