Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej, filtr oleju, filtr powietrza. Dla amat


Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, zgadza sie ale one nie skupuja po 4 litry tylko po 1000 z warsztatów na podstawie umowy. Dlatego jak znam zycie takie samodzielnie wymienione oleje kończą na wysypisku śmieci, albo wylane gdzies pod drzewniem za płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak mi się jeszcze chciało pobrudzić przy wymianie oleju, olej zawoziłem po prostu na stację benzynową. Mieli tam parę beczek 200l, do których się ten olej wlewało i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam pytanie bo mój temat został na temat filtra zablokowany a niestety nie znalazłem mnie satysfakcjonującej odpowiedzi. Mianowicie w którym miejscu znajduję się filtr powietrza w megance 1.4 16V bo raczej nie tam gdzie kolega pokazywał jak wymienić

Mam też pytanie Co to jest za element który przedstawiam na zdjęciu.

post-27496-0-64438500-1305564638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest rezonator. Jak pociągniesz to zdejmiesz tę puszkę z obudowy filtra powietrza i tam siedzi filtr. W Megane/Scenic I na obudowie filtra od góry są dwa torxy (poziomo), odkręcasz je, wyciągasz obudowę, zmieniasz filtr i składasz w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

u mnie w Megi II 1,5DCi również korek spustowy oleju jest na klucz kwadrat 8mm (podobno standard w Renault, do Laguny 1,9DCi też ten klucz pasuje) koszt ok 10-15zł tej końcówki;

do mnie weszło równo 4l nowego oleju (przy poziomie ostatniej kreski na bagnecie) pomimo że w instrukcji napisane że wchodzi 4,4l, także dolewajcie powoli i sprawdzajcie stan na bagnecie, żeby nie przelać;

ja filtr paliwa odkręcam kluczem łańcuchowym i tu mała uwaga, jak poluzujemy filtr to dalej odkręcamy ręcznie bez klucza, ja się na początku mordowałem z kluczem, pogniotłem i podziurawiłem filtr, a wystarczyło dalej ręcznie już odkręcać (kluczem już po prostu nie szło odkręcać, nie wiem czemu); sugeruję również przed zlaniem oleju delikatnie poluzować sobie już filtr, bo jak nie da się go odkręcić, a spuścimy olej to niepotrzebnie unieruchomimy sobie autko;

odnośnie filtra paliwa zlokalizowanego w prawym nadkolu (ciężko się do niego dobrać-ciasno) żeby odpiąć przewody paliwowe trzeba mocno naciska takie kolorowe przyciski na zakończeniu tych przewodów strasznie ciężko schodzą, palce bolały mnie niemiłosiernie po wymianie tego filtra;

po wymianie wszystkich filtrów (powietrza, paliwa, oleju) jak i samego oleju, auto nagle odżyło, stało się dynamiczniejsze :D

Edytowane przez daniello04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trzeba też ustawic na komputerze ze do kolejnej zmiany oleju zostalo 30 000 km. Jak wiadomo nie trzeba z tym jechac do salonu mozna zrobic to samemu( też jeszcze tego nie próbowałem ale wezmę się za to dzisiaj).

 

Witam, proszę mi podpowiedzieć jak samemu ustawić kolejną zmianę oleju??

 

Dodano: 10 lut 2012 - 14:51

Znalazłem ten temat na forum :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sie da coś znależc na tym forum-trzeba tylko trochę chęci i kilku minut zeby poszukać!!!:)Przy okazji ja nie wymieniałem miedzianej podkładki przy wymianie i jest sucho- no chyba ze jest w fatalnym stanie.

A Tobie co się porobiło z pl-literkami :l:

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla tych co nie lubią przepłacać kupując olej:

http://www.performanceoilstore.com/information_files/ELF%20to%20TOTAL%20Refercence%20Chart.pdf

 

W linku jest tabela odpowiedników firmy TOTAL (producent ELF).

Za elfa płaci się za nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

~~~~~~~~~~~~~~

ile powinien kosztować olej ELF evolution sxr 5w40 ? czy cena na allegro na poziomie 85zł za 5L jest podejrzana ?<zamiennik total 70zł za 5L).

~~~~~~~~~~~~~~~~

muszę kupić olej i filtry i mam obawy, chcę kupić pełnowartościowy towar.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile powinien kosztować olej ELF

Takie pytania to chyba do googla....jest Skąpiec.pl,Ceneo,Alledrogo i wiele wiele innych. U mnie w Szczecinie może kosztowac 2zł taniej..przyjedziesz kupić? To tak jak z piwem..tu po 2 a tam po 3.

 

Dodano: 20 gru 2012 - 19:42

chcę kupić pełnowartościowy towar.

W tych,,wilczych'' czasach nigdy nie będziesz pewny co jest co.To tak jak z żoną :mrgreen: Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Powiem Ci tak..nie patrz na nazwe tylko na specyfikacje..ja stosuje oleje jakie tylko znajdę najtańsze ale w tej samej klasie..nieważne czy to Elf,Castrol,Motul itp....siła reklamy na mnie nie działa..olej ma smarować..i smaruje juz dziewiaty mój samochód począwszy od roku 93..żaden jeszcze sie nie rozkraczył z powodu oleju(w ogóle zaden sie nie rozkraczył). Różnicę w cenie ,,markowych'' wolę wydac na dobra Whisky....ale to tylko moje zdanie. To tak jak z oponami..miałem diesla w kombi i niby fantastyczne opony Michelin zimowe a i tak kreciłem bąki na śliskiej nawierzchni..kosztowały 270/szt...potem miałem Dębicę wielosezonową za 150/szt i było podobnie..

Kup olej nawet po 100 za litr..ale to będzie tylko ulga dla Twojego portfela i samopoczucia. Pozdrawiam :D

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!