Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej, filtr oleju, filtr powietrza. Dla amat


Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej...porównaj cene czegokolwiek..jezeli cena tego Elfa miesci sie w granicach 30% drożej-taniej niż średnio,to bierz...ale znowu wtrącę swoje...jezeli w latach 80-tych mówiono,że skarpetki frotte sa najzdrowsze dla Twoich stóp to nosisz je do dzisiaj i bedziesz nosił zawsze?..Ty jestes silnikiem i to nie znaczy,że do końca swojego żywota masz karmić sie Elfem..to tak jakbyś do swojego DVD używał tylko płyt CD SONY,bo tak zaleca producent mający zmowę z serwisem czyli naszym ASO..ale jak wczesniej zaznaczyłem,to tylko moje zdanie.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Chciałem podpiąć się pod temat i spytać o wymieniony w tytule rezonator. Silnik 1.4 megane II phI kupiona tydzień temu i martwi mnie stan owego rezonatora. Mam problem z wysokimi obrotami na biegu jałowym i dopatrzyłem się dziś, że rezonator nie jest w ogóle połączony z filtrem, za co odpowiada urwany zaczep jak sądzę. Czy możliwe jest, że to właśnie to odpowiada za podniesione obroty ? Powietrze nadal do przepustnicy dostaje się poprzez filtr więc czy ma to jakieś znaczenie ? Dodatkowo sporo pali, około 12l/100km ale zrobiłem niewiele mil, więc dalej oblicza i spalanie spada, lecz coraz wolniej. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezonator wchodzi na wcisk na otwór puszki filtra i nie ma tam żadnych zaczepów.

Rezonator pełni funkcję tłumika szumów jakie powstają podczas zasysania powietrza do silnika.

Przyczyną podniesionego spalania może być zawalony filtr powietrza.

Ponieważ wszystkie te elementy są przed przepustnicą nie mają wpływu na podniesione obroty biegu jałowego.

Jedną z przyczyn podwyższonych obrotów jest nieszczelność dolotu, ale za przepustnicą.

Nie napisałeś na jakim dystansie masz wyliczane średnie spalanie. Jeżeli na długim parę tyś. mil to średnia będzie spadać wolno, albo nawet stać w miejscu, w przypadku gdy mało jeździsz.

Najlepiej zresetuj liczniki i rozpocznij zliczać od nowa, polecam zatankować do pełna, zresetować ustawienia, a po wyjechaniu paliwa, ponownie zatankować do pełna i porównać wskazania komputera, i tego co wlałeś w bak. Najlepiej wykonać takie porównanie na 2-3 pełnych bakach.

Taki sam układ dolotowy mają silniki 1,4 i 1,6, 16-zaworowe montowane w Megane/Scenic I PhII, nowsze wersje silnika 1,6/16V mają inaczej rozwiązany układ zasysania powietrza i przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, czy cena 30zł za Filtr powietrza WA50-395, Filtr Oleju PP-1.1, Filtr Kabinowy WA60-229 do Megane II 1.6 16V Producent: PZL Sędziszówto nie jest jakoś podejrzanie niska?

Znalazłem w czeluściach internetu taki zestaw i się zastanawiam czy to nie jest jakaś mina :rolleyes: .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dago123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 30zł nie jest jakimś wyjątkiem na rynku, filtry powietrza mieszczą się w tym przedziale cenowym, oczywiście są też filtry po 60zł ale znajdą się również takie za 24zł. W każdym razie nie, cena ta nie jest podejrzana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Otóż zakupiłem filtr powietrza i przeciwpyłkowy w celu wymiany nie wiem w jakim stanie są obecne filtry ale z racji, że auto mam od niedawna

postanowłem je wymienić. Jeśli chodzi o filtr kabinowy dokładna instrukcja jest na stronie Filtrona ale jak dolicha dobrać się do filtra powietrza jakoś nie mogę tego ogarnąć. Kto pomoże ? Dziękuje

post-80026-0-20521000-1435167856_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, odgrzewam temat. Pytanie o interwały wymian podzespołów wymienionych w tytule tematu. Olej, filtr oleju i powietrza co 15000 km? Co ile wymiana filtra kabinowego?

Silnik 1.4 16V.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Siema, chciał bym odświeżyć trochę temat.

Szykuje mi się wymiana oleju, mechanik chce 170zł za wymianę: olej jakiś shel 5w40 plus filtr oczywiście dokładnych danych nie podał.

Zastanawiam się czy nie wlać Elfa na którym auto jeździ do tej pory ( tak kupiłem ) ale też nie znam dokładnego rodzaju oleju.

Pytanie jakie olej polecacie i filtr?

Auto wg przebiegu 120 tys, teraz nie bierze oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!