Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej, filtr oleju, filtr powietrza. Dla amat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbieram się do corocznej wymiany oleju, filtra oleju, oraz filtra powietrza.

Zawsze tą operację wykonywał za mnie warsztat jednakże mam tym razem dostęp do kanału więc postanowiłem że zajmę się tym sam.

Widziałem wiele tematów o wymianie oleju f. oleju i f. powietrza aczkolwiek nic na temat megane II. Niby megane i scenic dwa blizniaki, a jednak może są jakieś róznice.

Ze wzgledu na to że jestem amatorem chciałem sie dowiedzieć

-jaki olej najlepiej kupić, oraz jak dużo? gdyż wiadomo są różne rodzaje różna konsystencja. (nie najlepszy nie najgorszy :mrgreen:, nie najtańszy nie najdroższy ;-) ( moje auto to 1,6 benzyna, przebieg ok 80 000, nie moczy się nie zauważam ubytku oleju podczas użytkowania auta)

- jaki filtr powietrza, oraz filtr oleju? J.W.(UP, UP)

Liczę na waszą pomoc w tworzeniu tego tamatu zbiorczego.

Po wszystkim obiecuję zaprezentować pełna relację wraz, ze zdjęciami(manual :-P ) który pomoże nie tylko mnie, ale i również innym.

Dziękuję serdecznie za pomoc i zachęcam do dyskusji.

 

Pozdrawiam Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem samemu wymieniać olej i filtry i okazało się że różnica w cenie między warsztatem a samodzielną wymianą po przeliczeniu wyniosła 30zł. Więc auto oddałem do warsztatu i zapłaciłem za wszystko 300zł bez brudzenia się. A filtry założyli mi oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak samemu się nie spróbuje, to się nie wie :-P

ja zmieniam sam - olej 10W/40, filtry WF Sędziszów, w ostateczności FILTRON

ale prawda jest taka, że trzeba się liczyć z jakimś tam ubrudzeniem no i trzeba zużyty olej gdzieś samemu zutylizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio zmianiałem olej, komplet filtów oraz świece.

Olej zalełem 5w40 elf excelium do 5l.

Filtr oleju i powietrza filtrona oznaczeń nie pamiętam.

Kabiny purflux i taki mialem w oryginale AHC199.

Problem pojawił się przy filtrze paliwa, poprzednio był boscha a zakładałem filtrona i ten miał mniejszą średnicę w prównaniu do mocowania oryginalnego, więc musiałem wpomóc się opaską elektryczną, aby filterek nie lateł i był zamocowany na sztywno w mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odkręcić śrubę do spuszczania oleju z miski olejowej konieczny jest specjalny klucz (profil kwadratu 1 cm x 1 cm) lub pręt z klamki. Oczywiście konieczne będą też klucze torx do odkręcenia osłon silnika i klucz do filtra. Poza tym żadnych niespodzianek nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cała skrzynkę z kluczami wiec mam nadzieje ze beda pasowac.

Właśnie obawiam się odkręcania filtra oleju to jest moje jedyne zmartwienie.

Ps. Panowie a czym się rozni jeden olej od drugiego mam na mysli te które wymieniliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz klucza do filtra oleju po pożycz, albo użyj jakiegoś szerokiego pasa skórzanego, np. wojskowego lub policyjnego. Olej najlepiej o takiej samej konsystencji, jeśli miałeś zwykły a zmienisz na syntetyk, twój silnik może się pogniewać. A jak będziesz dokręcal filtr olejowy, to górną uszczelkę przeleć lekko olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasa skórzanego, np. wojskowego lub policyjnego. Olej najlepiej o takiej samej konsystencji, jeśli miałeś zwykły a zmienisz na syntetyk

Ciekawy patent z tym pasem. A nie wyrwę przez przypadek filtra z silnika w taki sposob :mrgreen: ??

Sprawdziłem na fakturach z poprzednich lat- lany był elf syntetyczny 5W40 205 (spisane dokładnie z faktury). Planuje wlać taki sam.

 

dokręcam filtr panterkami

Tzn tym specjalnym kluczem do filtrów?? Z łańcuchem albo paskiem??

 

Jadę jeszcze dzisiaj do salonu renault dowiedzieć się co oni mi powiedzą i pod koniec tygodnia mam nadzieję że wezmę się za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie i powiedziano mi że do benzynowca leje sie elf syntetyk 5W40 prawie 5 L.

Akurat tak się składa że mam takie rękawice przetestuję je!

 

[ Dodano: 2010-11-04, 11:20 ]

Panowie mam jeszcze takie pytanie które mnie nurtuje czy pod korkiem spustowym w misce olejowej jest uszczelka?? Jeżeli tak to czy trzeba ja wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!