Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzanie układu chłodzenia dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, może ktoś poratuje instrukcją?

W WKŁ które mam są tylko benzyniaki :roll:

 

1.9 dCi 102KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waldek, dzisiaj mam zamiar tam zajrzeć, właśnie będę wyjmował ten wąż.

Jeszcze pytanie, którym wężem doprowadzany jest płyn do nagrzewnicy? Orientuje się ktoś?

 

Dlaczego pytam. Otóż dlatego, że jest tam trudny dostęp, jak rozkopię auto i się okaże że nie ma oznaczeń to będzie lipa. Poza tym nie będę miał już dostępu do sieci i kompa więc nie podziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest 1.9 dci /scenic/ - to na obudowie termostatu jest śruba odpowietrzająca układ chłodzenia. Silnik musi być nagrzany ,nagrzewnica otwarta / pokrętło w kabinie/.Wtedy ostrożnie trzeba poluzować tą śrubę. Trochę posyczy powietrze ,jak zacznie wyciekać płyn chłodzącu to trzeba zakręcić.

Może się zdarzyć że należy to powtórzyć kilkakrotnie.

Patrząc od przodu auta -termostat jest po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po :mrgreen:

Operacja prosta jak słońce, wklejam zdjęcia gdzie jest odpowietrznik:

Widok ogólny (odpowietrznik niewidoczny):

66822583.th.jpg

 

I tu jest w całej okazałości:

27004165.th.jpg

 

Bardzo szybko poszło, jeden z prostszych silników do odpowietrzenia. Udało się za pierwszym razem, z nawiewu leci gorące powietrze więc jest ok, za jakiś czas kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie letnie powietrze leci dopiero jak pokrętło regulacji temperatury ustawi się na 3/4.

Po przekręceniu na full leci ciepłe ale nie gorące tak jak kiedyś.

Jeśli wykonam powyższe czynności i układ jest zapowietrzony to powinno być wszystko dobrze.

meganecoupe02, jakie miałeś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem objawów, zajmowałem się tym tematem:

http://megane.com.pl/postlink/212401.htm#212401

i musiałem po tym odpowietrzyć układ. Bardzo prosta czynność, dasz radę to zrobić bez rozkręcania, tylko traf ręką na śrubkę pod wężem intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, tzn ze ja wymontować i przepłukać? nie mam tyle czasu. jutro rano sprawdzę linki, może odpowietrzę i zobaczymy co się dalej będzie działo. ciekawe czy to może byc spowodowane tym że wiosną przy ulewach zapchały mi sie kanały odpływowe i woda wpływała do środka samochodu i bulgotała sobie przy nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexterpl, wyjęcie nagrzewnicy to spory problem (dużo pracy). Lepiej odłączyć przewody od termostatu, podłączyć wąż ogrodowy i przepłukać. Przy tych przewodach wisi też rurka odprowadzająca wodę w podszybia - przy okazji można ją udrożnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, jak odłączę 2 gumowe węże od termostatu widoczne na zdjęciu wstawionym przez ciebie powyżej to czy nie spuszczę czynnika chłodniczego z układu? czy po prostu jak termostat jest zamknięty to wyleci tylko to co w nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu tych węży wyleci ok 1,5 litra płynu. Ja mniej więcej tyle wlałem po odpowietrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!