Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lużny lewarek od biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli Ci lata przód tył to do wymiany poduszka łączaca silnik ze skrzynia biegów mialem to samo wymieniłem przejezdziłem rok i znów to samo lata przod tył i sie rozwaliła na poduszce guma co sie okazało wina tego jest zużyta poduszka prawa na silniku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast podpisuję się pod pytanie misiek1227. U mnie również sprężyna jest cała (wchodziłem pod auto), a drążek lata jak szalony w prawo i lewo. Piątka wchodzi ciężko. Co jeszcze mogło się, że tak powiem, zdupczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don_balonie

U mnie było tak, że latało bo "mądry" mechanik poprzedniego właściciela zapomniał dociągnąć śrubę. Nie powiem ci jaka bo to nie ja dokręcałem. Dziwnie skakał lewarek do przodu, do tyłu, na boki. Dokręcone i jest dobrze. Tzn jest delikatnie do przodu i tyłu(jak wyłączam auto), ale to chyba normalne. Poduszki OK. Tak mi się przynajmnij wydaje. Wymieniłem poduchę z prawej bo była jakaś taka dziwna(faktycznie była zużyta), ta pod skrzynię jest dobra. Lewa pod akumulatorem raczej dobra, nie ma oznak zużycia. Faktycznie jak ta z prawej była uwalona to oprócz pukania z prawej strony(pokonywanie dziur)lewarek miał dziwne ruchy.

P.S. Podobno o te śruby trzeba dbać i co jakiś czas sprawdzać czy nie puszcza, jak wszystko :)

Jazda po naszych dziurach luzuje wszystko.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci lata przód tył to do wymiany poduszka łączaca silnik ze skrzynia biegów mialem to samo wymieniłem przejezdziłem rok i znów to samo lata przod tył i sie rozwaliła na poduszce guma co sie okazało wina tego jest zużyta poduszka prawa na silniku:)

 

Faktycznie, gumowy łącznik jest naderwany, szykuje się wymiana :) Mam nadzieję, że kurcze zniknie to irytujące drganie :/ Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam tez problem ze skrzynia strasznie lata auto to megane I phII

 

Wymienialem u mechanika takie rzeczy

 

ef8fef2d0d931090.jpg

 

A skrzynia zachowuje sie nawet niewiem czy nie gorzej zreszta zobaczice na filmiku

 

Przy zapalaniu

http://www.youtube.com/watch?v=th55P481Lz0

 

Podczas jazdy

http://www.youtube.com/watch?v=8kevDGyI3Ls

 

Czy to moze byc wina tej sprężyny czy niedokręconej sruby czy czym to może być spowodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem może być w poduszce skrzyni biegów za 30 zł. Pisano wielokrotnie, że lepsza używka niż nowa tandeta.

(P.S. Błędy! Interpunkcja! Polskie znaki!)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Odgrzeje troche temat

Założyłem nową sprężynę bo stara pękła i nie mogę wrzucić 1 i wstecznego, nie można docisnąć lewarka do skrajnej lewej pozycji, ktoś wcześniej też pisał o takim objawie, czy udało się to opanować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Ja też założyłem tą sprężynę i jak Kolega wyżej nie mogę wrzucić ale tylko wstecznego.Podobno że nie wystarczy wymienić jej samej,żeby biegi wchodziły.Czy ktoś nas może oświecić w tym temacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!