Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Piters    0

Witam Wszystkich.

Mam powiedzmy sobie mały problem, bo wydaje mi sie od dłuższego czasu, a w summie od początku(czyli od kupna swojej megi :-D), mam troszke niedogrzany silnik. Wkurza mnie to głównie dla tego, ze niedogrzany silnik więcej pali, a spalanie przy spokojnej jeździe po mieście 10L(co prawda z włączoną klimą) to z tego co wyczytałem na forum raczej dużo. Co do opisu problemu: wskazówka temperatury zatrzymuje sie gdzieś kawałek przed drugą kreską(a norma to chyba 3 ???), jadąć kilka kilometrów z temperaturą na wskaźniku kawałek przed drugą kreską jest otwarty duży obieg (a powinien sie chyba koło trzeciej otwierać), a do tego jeszcze wentylator sie włącza po przekroczeniu o kawałek tej durnej 2 kreski(a chyba koło 4 dopiero powinien się włączyć).

Wymieniłem niedawno termostat, a dzisiaj czujnik temperatury(ten co daje sygnał na wskazówkę temperatury na desce) i nic ale to nic sie nie zmieniło.

Czy mi sie tylko wydaje, że coś tu jest nie tak, czy coś naprawde nie gra???

Z góry dzięki za ewentualną ;-) pomoc. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy francuskich cudów techniki :)

CareK    4

Mam pytanko do użytkownik Meganek I phase II (z nowym licznikiem). Czy moglibyście się wypowiedzieć jaka jest Wasza nominalna temperatura silnika przy normalnej jeździe. Moje pytanie kieruję do Was dlatego, że wydaje mi się, iż u mnie jest ona trochę za niska. Ostatnio auto spaliłomi 8,31l/100km (1.4 16V) przy jeździe po mieście (tyle to mi pali w zimie, a nie teraz sic!), fakt faktem miałem włączoną klimę, ale niedługo (w sumie może z 20 min by się nazbierało jazdy z klimą), więc nie wydaje mi się, żeby ta klima aż tak na to wpłynęła (prawie 1l w porównaniu do innych tankowań), więc zaniepokoiłem się, że być może temperatura silnika jest za mała. Wrzuciłem załącznik - pomarańczowa kreska to kreska normalnej pracy ( u mnie - jest to 4 kreska od dołu) - na tym poziomie utrzymuje się temperatura jak jeżdże normalnie (mało korków, trasa), natomiast w zakresie żółtym jest temperatura jak np jest dużo korków lub zmęczę trochę autko pod górkę na niskim biegu). Pytanie - czy macie podobne temperatury, czy też mam może za niską?

post-2495-1211619519_thumb.jpg

Easy    1

Nie jestem teraz pewien, ale to jest raczej ta kreska. Tzn w czasie normalnej jazdy wskazówka idealnie poziomo, przy korkach max jedna kreska wyżej.

CareK    4

No właśnie teraz lookałem sobie na inny dział,w którym wklejałeś foto (tam gdzie Ci kazali tankować:-P) i tam widzę, że miałeś jedną kreskę wyżej (5 od dołu - prawie poziom), a ja mam 4tą i jej do poziomu trochę brakuje... Dlatego wydaje mi się, że coś nie tak ;-/ Pytanie tylko czy wymieniać najpierw czujnik temp. czy termostat...

Piok    2

U mnie temperatura jest na górnej granicy twojego zaznaczenia, tuż nad kreską (5) i nie ma u mnie znaczenia czy to korki. Jak silnik sie rozgrzeje to takie jest wskazanie.

CareK    4

Czyli jednak moje obawy są słuszne - temperatura jest za niska, tylko poradzcie co najpierw - czujnik czy termostat?

Easy    1

To by się zgadzało, teraz tak jak się temu przyjrzałem.

Piok, może nie zwróciłeś uwagi, że czasem jest wyżej, bo taka opcja się za długo nie pojawia :( Wskazówka pójdzie wyżej, włączy się wiatrak i za chwilę już jest znowu na środku <ok>

Piok    2

Ja bym jeszcze jedno tankowanie przejeździł i sprawdził czy sytuacja sie powtórzy. Możesz też sprawdzić - na zimnym silniku. Zapalasz auto otwierasz maske i sprawdzasz temperature tego grubego przewodu do chłodnicy. Powinien być zimny i nagle sie rozgrzać jak otworzy sie termostat jezeli będzie sie rozgrzewał po mału to termostat do wymiany.

pzdr

Easy - zwróciłem uwage ale ten ruch jest tak nieznaczny że mógłbym obie tą kreske korektorem namalować <ok>

CareK    4

Piok - sprawdzę jak radzisz, tylko powiedz po jakim czasie ten termostat powinien się otworzyć i stać się od razu gorący?

Piok    2

Obstawiam że w ciągu 3 może 5 minut ale nie zagwarantuje Ci tego a różnica temperaturowa będzie (powinna być) wyraźnie odczuwalna.

Jeszcze jedno pytanie: a jaką masz temperature w trasie? Spada Ci poniżej tego nominalnego znacznika?

CareK    4

W takim razie idę testować. Temperatura w czasie trasy nie spada poniżej tego znacznika.

Leman    2

U mnie w wskazówka przy normalnej jeździe jest w poziomie a korki to max 1 więcej jak Easy pisał.

CareK    4

Wymieniłem termostat. Jest trochę lepiej, ale nadal coś nie tak. Tym razem dość długo go na luzie trzymałem, zagrzewał się troszkę powyżej 5 kreski i wtedy włączał się wentylator. Ale nadal jak jadę mieści się w tym żółtym polu (nawt poniżej 5 kreski trochę). Wydaje mi się, że trzeba też wymienić czujnik (akurat nie mieli na stanie jak przyjechałem i kupiłem sam termostat),

bronius    4

CareK, co do spalania to twoje nowe felgi tez mają w tym zasługę <ok>

CareK    4

bronius - raczej nie bardzo. Przejechałem na tych felgach 2 tyś i miałem spalanie 7,3-7,5 - w tych granicach. Nagle teraz skoczyło na 8,3. Nie jest to wina felg.