Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prawidłowa temperatura silnika??


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że mają wpływ, ale jak już napisałem nie w moim przypadku, nie o ten wpływ chodzi. Co do sond - zacznę się nad tym zastanawiać. Jutro albo pojutrze wymienię jeszcze czujnik temperatury i sprawdzę następne tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może więcej po mieście przejechałeś niż zwykle, u mnie spalanie waha się od 9 litrów (gdy spokojnie i w weekend się gdzieś wyskoczy za miasto) do ponad 13l/100km gdy stoję w korkach lub poszaleje <ok>

 

takie odchylenie jak u Ciebie to w ogóle olałbym...

 

u mnie rekord min: 6,8l/100km

rekord max: 16,2l/km (średnie z całego baku) więc jak widzisz wszystko zależy od tego jak się jedzie i na ile % możliwości auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piters, wydaje mi się, że u mnie też tak jest. Aczkolwiek bez tablic tylko po podwórku moge pojeździć to jak dłużej stoi odpalona to powyżej drugiej kreski się wicherek załącza. Nie wiem, może to czujnik tylko.

 

Czy to normalne, że na postoju po włączeniu klimy włącza się wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wymieniłem czujnik temp i póki co jest OK (wskazówka na środku - przy 5tej kresce), ale jeszcze pojeżdżę i zobaczę, bo to dopiero jedna jazda była. Ale tutaj pytanko - przy wymianie wylało mi się płynu chłodniczego, dolałem, ale teraz przy tej normalnej temp jest około 1cm powyżej MAX, może tak zostać, czy wyciągać płyn strzykawką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok - tak też zrobiłem, teraz poziom jest idealny. A co do wymiany - kreska jest tam gdzie powinna być, zatem u mnie powodem utrzymywania się wskaźnika przy 4tej kresce (czyli kreskę niżej niż powinno być) był czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie a u mnie non stop jest o ok 1 kreski poniżej połowy,czy trasa czy miasto.Nie udało mnie się doprowadzić do tego by było na połowie równiutko.Ale autko mam może pare więc..

Czy to jest problem dość poważny?

Mechanik wymieniał mi płyn cały,pare dni temu,dziś zauważyłęm,że jest na MIN dolałem na MAX.Może dlatego tak się działo?

Mam się obawiać tego,że mam ok 1 kreski poniżej połowy??Auto ładnie chłodzi i ciepło też daje,klima działa OK <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!