Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

woda pod kolumną kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kwietnia ( moment zakupu ) borykam się z kłopotami spowodowanymi wodą. Już dwukrotnie wymieniany był moduł UPC, który został po prostu był przez lata zalewany wodą. Padła w końcu elektryka. Po wymianie modułu ( na szczęście używany, niewielkie pieniądze ) auto pojeżdziło..2 dni. Po deszczu wysiadły przerywacze, pełna dyskoteka.

Elektryk obszedł moduł i przerywacze działają obecnie już niezależnie. Lali wodę na kabinę, filtr kabinowy, wycieraczkowy, itp...Dostęp do modułu zabezpieczono dodatkowo folią.

Wczoraj zauważyłem już ( po nocnych intensywnych opadach ) wodę kapiącą pod kolumną kierownicy, dokładnie tam, gdzie w folii znajduje się moduł. Woda wręcz kapała po przewodach prosto na lewą nogę. Folia i kable były mokre.

Gdzie może leżeć przyczyna ?? Przepływowość rynienek była sprawdzana, po myciu woda nie dostawała się do wnętrza. Podejrzewam jeszcze filtr wycieraczkowy. Szyba osadzona jest chyba dobrze ( nie było wymiany ), auto nie było nigdy bite. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trudno bedzie to wytłumaczyc ale... Jeśli to wersja z wewnetrznym obiegiem powietrza (przycisk obok regulacji intensywnosci nawiewu 4 lub 6 biegów) to przyczyna może byc rozszczelnione połaczenie obudowy wentylatora z przegroda czołową meganki.Poprostu wentylator aby ciagnąć powietrze z kabiny musi mieć do niej otwór :-D a że ten otwór zaczyna się około 1 cm ponad dnem podszybia to jeśli uszczelnienie nie trzyma to podczas jazdy, przy przechyłach auta lub w czasie ulewy woda może sie tamtedy dostawac i lecieć własnie wprost na główna skrzynke z bezpiecznikami.Rozwiazanie : trzeba wymontowac wszystko z podszybia czyli wycieraczki, kanały nawiewu i sam wentylator.Uszczelnic to miejsce np.silikonem i powinno byc po kłopocie.Dodam ze otwor jest wielkości kilkanaście na kilkanaście centymetrów.. I jeszcze jedno : mozliwe ze jedynie odpływy ( z podszybia do wnetrza błotników ) sa niedrożne ale czy wtedy te Twoje testy z laniem wody nie wykazałyby tego..? w razie pytań GG 580791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna może byc rozszczelnione połaczenie obudowy wentylatora z przegroda czołową meganki.

Potwierdzam, to będzie prawdopodobna przyczyna. U mnie, niestety, jest to samo. Szczelinę pod wentylatorem starałem sie uszczelnić silikonem bez wymontowania tegoż wentylatora, co nie do końca wyszło z powodu utrudnionego dostępu - jeszcze trochę kapie. W kabinie warto sprawdzić, czy woda kanałami powietrznymi nie przedostaje się również na stronę pasażera - u mnie tak właśnie jest. Trzeba niestety wyjąć dywaniki i odpiąć wykładzinę po obu stronach - zbierająca się tam woda może te miejsca doprowadzić po pewnym czasie do ruiny, mimo dobrego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trudno bedzie to wytłumaczyc ale... Jeśli to wersja z wewnetrznym obiegiem powietrza (przycisk obok regulacji intensywnosci nawiewu 4 lub 6 biegów) to przyczyna może byc rozszczelnione połaczenie obudowy wentylatora z przegroda czołową meganki.Poprostu wentylator aby ciagnąć powietrze z kabiny musi mieć do niej otwór :) a że ten otwór zaczyna się około 1 cm ponad dnem podszybia to jeśli uszczelnienie nie trzyma to podczas jazdy, przy przechyłach auta lub w czasie ulewy woda może sie tamtedy dostawac i lecieć własnie wprost na główna skrzynke z bezpiecznikami.Rozwiazanie : trzeba wymontowac wszystko z podszybia czyli wycieraczki, kanały nawiewu i sam wentylator.Uszczelnic to miejsce np.silikonem i powinno byc po kłopocie.Dodam ze otwor jest wielkości kilkanaście na kilkanaście centymetrów.. I jeszcze jedno : mozliwe ze jedynie odpływy ( z podszybia do wnetrza błotników ) sa niedrożne ale czy wtedy te Twoje testy z laniem wody nie wykazałyby tego..? w razie pytań GG 580791

 

 

Mam pytanie uszczelniał ktoś to miejsce w modelu z klimą?? :-( Nie mam pojęcia jak to rozebrac :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!