Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.9 dTi - odpalanie


__Marcin__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do użytkowników silnika 1.9 dTi. Mój scenic rano zapala dopiero po ok. 2-3 sekundach kręcenia rozrusznikiem, natomiast w ciagu dnia praktycznie natychmiast po przekręceniu kluczyka. Czy u Was jest podobnie? Może jest to wina świec, które już zbyt słabo grzeją. Dodam, że po każdym odpaleniu (zarówno rano jak i w ciągu dnia) silnik odrazu chodzi równo, z tym że rano po odpaleniu przez 1-2 sekundy puszcza chmurkę niebieskiego dymu (później nie kopci wogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem z nowo nabytym renault megane 1,9 DTI kombi, rano odpala dopiero po paru sekundach, a w ciągu dnia od pierwszego "strzału". Jest to mój pierwszy dieselek, więc nie wiem czy tak właśnie ma się rano zachowywać??? Wymieniłem już filtr paliwa, sprawdziłem świece, (podgrzewanie świec rano gaśnie po 2 sekundach). Kumpel mówił, że jeszcze musze sprawdzić , czy czasem nie cofa mi się paliwo z z filterka paliwa i musze jeszcze sprawdziś szczelność układu paliwowego, to może być powodem rannego zbyt długiego procesu odpalania??? Zobaczymy!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastane paliwo? ja zauwazylem ze jak juz mam koncowke (staram sie zawsze wypalic polowe rezerwy) paliwa to auto ma gorsza dynamike, po zalaniu nowego od razu ladniej jezdzi w sumie tez mniej palac, to sa "grosze" ale jednak. moze po prostu na dnie baku zalega juz jakis syf? ja jak na razie nie mam z tym problemu, tyle tylko co opisalem na wstepie, tankuje v-pover diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, sadze, ze to swiece. Akumulator mam nowy, jak odpalam po dluzszym postoju kreci dosc dlugo. Ale wystarczy zrobic zabieg, ze przed opaleniem,raz ustawiam stacyjke w pozycji aktywnej, a dopiero za drugim razem robie rozruch, wowczas auto odpala praktycznie od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

__Marcin__

 

Powiem tak.Moja meganka paliła z pierwszego dotyku .Od kilku dni juz tak nie było , zapalała dopiero po 2 - 3 krotnym podgrzaniu.Samochodzik postał sobie na parkingu w pracy 18 godz. ja do zapalenia a tu tylko jakbym traktorek rozpalał ale zapalił.Więc dzis mówie sobie pora sprawdzic świece.Z 4 swiec w tym 3 spalone bez przejścia , 1 zaczynała grzać ale po paru sekundach.Świczki zmienione samochodzik odrazu innaczej pali.

Tak na marginesie to w sumie dobrze ze się spaliły chociaż mam pewność że przy - 12 stopniach bez świec jak zapalił to kompresja jest OK.Komplet nowych świec założone to chociaż większa pewność że będzie palił.

Swiece kupiłem BOSCH-a cena 30 zł / szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu

 

Masz racje ,wymień świece koszt nie duzy a jaki komfort psychiczny że zapala.mozesz wykrecić świece weż kabelek w reke i plus do góry świecy a obudowa do minusa i bedziesz widział jaki czas reakcji na grzanie.Jak sie bedzie dłuzej nagrzewała i na czerwono to tez juz świeca mówi papa.jak bedą czarne to szmelc.

Jak wymienisz to daj znac jak pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!