Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głosno w megance


wojcisi

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej megance do 85 km/h jest ok potem hałas narasta (buczenie) i gdy licznik dochodzi do ok 110km/h wszystko sie wycisza i jest tak jakbym jechał poniżej 85km/h. Mam pytanko czy jest to standardem w megankach lub czy jest to objaw ze coś sie zaczyna psuć.

 

renault megane 1.6 RT 90kM 1996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganki ogólnie są niezbyt dobrze wyciszone, ale skoro głośno jest tylko od 85-110km/h a później cicho to coś nie tak wg mnie.

Chyba że do 110km/h go ciągniesz a potem delikatnie na gaz żeby podtrzymać prędkość.

Ciężko powiedzieć na oko. Zależy jeszcze jakie to buczenie, czy tylko odgłos silnika czy coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam tylko, że zaczyna się od około 95 do 110. To jest takie buczenie przy około 3000 obrotów +/- 200 To na pewno coś z tłumikiem środkowym, katalizatorem albo kolektorem wydechowym. Stawiał bym jednak na łączenie katalizatora z tłumikiem, albo kolektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam inny problem.

Mam wersję kombi i już od jakiegoś czasu stuka mi w tylnej prawej stronie. Nie wiem za cholerę co to może być. Amorki wymieniałem, dziś sprawdzałem jeszcze bębny bo może coś tam pękło ale ok jest.

Podniosłem autko do góry i macałem wszystko co tam może latać ale znalazłem tylko luźny plastik od kabla do czujnika ABS więc dociągnąłem go opaską i jest git.

Miał może ktoś coś takiego?

Jest to dźwięk jakby deczko metaliczny, jakbym miał coś w bagażniku tam pod podłogą gdzie koło, ale już wszystko stamtąd wyjąłem i dalej puka.

Teraz mam pytanie do użytkowników kombi, głośno u was jest tam z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stuka, długo nie wiedziałem co, amorki niepotrzebnie przez to wymieniłem, a to zacisk hamulca na prowadnicach, ale ja mam tarcze... :notacrook:

 

szukaj przeyczyny przy samych kołach czyli w hamulcach lub zobacz jednak amora a dokładnie jego górna część lubi się urwać, i na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo urwany drut siedzi często nadal w tym metalowym kielichu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj przeyczyny przy samych kołach

Właśnie dziś sprawdzałem ten bęben ale wszystko siedzi dobrze i sztywno.

Chyba faktycznie zostaje ten amortyzator bo w bagażniku tapicerkę też zdejmowałem i wszystko co mogło tam latać przymocowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amortyzatora to kiedyś go wyciągałem. Jest cały wg mnie nic tam nie pękło.

Tylko jak wykonywałem nim takie krótkie ruchy coś jakby pracował na takich krótkich skokach to delikatnie coś tam pukało ale nie sądzę żeby jednak to było tak głośno odczuwalne w środku.

Wyciszyłem sobie drzwi chyba teraz czas na bagażnik :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!