Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
mario_h

Megane II phI Elektryczne szyby - problem

Recommended Posts

mario_h    0

Witam wszystkich. Pierwszy post i odrazu problem. Rano opuszczalem szybe aby oczyscic ja z rosy. Szyba zaciala sie calkowice w polowie i tak zostala (pasazer, przod). Ostatnio slyszalem jakies piski jak opuszczelem/podnosilem szybe. Dzis zatrzymala sie i nie robi juz nic. Po nacisnieciu przycisku slychac jakis ruch w drzwiach i na tym sie konczy. Co to moze byc?

Juz wiem. Miejscowy mech rozebral drzwi i stwierdzil ze slimak jest do wymiany. Koszt 100E. Szukam na allegro.

Tysia    0

U mnie było podobnie - podnośnik szyby się zepsuł - koszt 1200 w ASO :!:

slavOK    0

[Cięcie]

no tak jest jak się naprawia wszystko w ASO, zapewne wystarczyło wymienić linkę za 50 zł :)

Lordlech    0

Witam

Jestem posiadaczem Meganki z 1996r. Mam problem z przyciskiem do podnoszenia i opuszczania szyby od strony pasażera. W aucie mam 2 przyciski - od strony kierowcy i pasażera. Szwankuje przycisk od strony pasażera - a mianowicie działa tylko opuszczanie szyby. Proszę o poradę gdzie może tkwić problem.

Pozdrawiam

slavOK    0

w przycisku może się coś wyrobiło... kup gdzieś na allegro te przyciski, nie są drogie, albo rozbierz stare jak masz troszkę umiejętności manualnych i popatrz czy coś się nie wyrobiło, ewentualnie posprawdzaj styki czy nie zaśniedziały.

kszy-hu    0

U mnie było podobnie. Nie działał ten od kierowcy, a właściwie działał w jedną stronę. Rozebrałem, przeczyściłem itp ale nie pomogło. Kupiłem na allegro za 25 zł. i śmiga.Pozdrawiam!

afiman    0

witajcie!

a wiecie mo ze czy pasażer przód okno zamyka sie na pilota tak jak szyba kierwocy?

CaSspeR    0

Witam

Chcialem zapytać, w jaki sposób zasunąć elektryczna szybę w przypadku awarii? Dziś jadąc z pracy otwarłem sobie obie przednie szyby na full. Jakież bylo moje zdziwienie, gdy pod domem ta od strony kierowcy się zamknęłam, a od strony pasażera ani drgnęła. Od razu wyruszyłem do znajomego mechanika, na szczęście jednak w połowie drogi spróbowałem jeszcze raz i szyba sie zamknęła. Co jednak zrobic w przypadku, kiedy jednak się nie będzie chciała zamknąć?

dudu    0

Przerobić na korbkę ;)

wyspiarz    0

Witam, czy ktoś moze wie jak ,,bezinwazyjnie" sprawdzić dlaczego nie działa elektryka w tylnej lewej szybie. próbowałem zdjąć tapicerke ale tam jest wszystko sklejone jakimś silikonem i narazie nie chce tego próć. dodam że pozostałe szyby działają bez zarzutu.

mirecc    7
witajcie!

a wiecie mo ze czy pasażer przód okno zamyka sie na pilota tak jak szyba kierwocy?

Na pilota ? Nie kumam... Chodzi o zamykanie szyb po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku na klamce albo pilocie? To wiem, zamykają się w ten sposób wszystkie cztery szyby.

Dwukrotne szybkie naciśnięcie przycisku zamykania klapy też domknie szyby.

Pozdrawiam.

costa    0

u mnie tez nawalily juz obie szyby, to jakis koszmar. te linki sie placza do tego plastikowe przekladki pekaja...

oclok5    0

powitac!

pokruszyly sie plastikowe czesci w silowniku podnoszenia szyby prawej przedniej. dodam ze jest tu elektryka... zamowilem w pewnej angielskiej firmie i przyslali mi nowy silownik rodem z francyji . koszt 62.99 funtow lacznie z przesylka...jesli jest ktos zainteresowany odsylam na strone...

http://www.btucarparts.co.uk/...

pozdrawiam :)

kinimod    0

orientujecie się czy mechanizm podnoszenia szyby w wersji 3-drzwiowej rózni się od tej z 5-dr? Jeśli tak to które elementy? Bo mam pokruszoną rolkę i mocowania linek, linki trochę pogięte więc już pogodziłem się z zakupem całego mechanizmu, pytanie czy wszystkie prawe przednie będą pasować.