Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne szyby - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pierwszy post i odrazu problem. Rano opuszczalem szybe aby oczyscic ja z rosy. Szyba zaciala sie calkowice w polowie i tak zostala (pasazer, przod). Ostatnio slyszalem jakies piski jak opuszczelem/podnosilem szybe. Dzis zatrzymala sie i nie robi juz nic. Po nacisnieciu przycisku slychac jakis ruch w drzwiach i na tym sie konczy. Co to moze byc?

 

 

Juz wiem. Miejscowy mech rozebral drzwi i stwierdzil ze slimak jest do wymiany. Koszt 100E. Szukam na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem posiadaczem Meganki z 1996r. Mam problem z przyciskiem do podnoszenia i opuszczania szyby od strony pasażera. W aucie mam 2 przyciski - od strony kierowcy i pasażera. Szwankuje przycisk od strony pasażera - a mianowicie działa tylko opuszczanie szyby. Proszę o poradę gdzie może tkwić problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przycisku może się coś wyrobiło... kup gdzieś na allegro te przyciski, nie są drogie, albo rozbierz stare jak masz troszkę umiejętności manualnych i popatrz czy coś się nie wyrobiło, ewentualnie posprawdzaj styki czy nie zaśniedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Chcialem zapytać, w jaki sposób zasunąć elektryczna szybę w przypadku awarii? Dziś jadąc z pracy otwarłem sobie obie przednie szyby na full. Jakież bylo moje zdziwienie, gdy pod domem ta od strony kierowcy się zamknęłam, a od strony pasażera ani drgnęła. Od razu wyruszyłem do znajomego mechanika, na szczęście jednak w połowie drogi spróbowałem jeszcze raz i szyba sie zamknęła. Co jednak zrobic w przypadku, kiedy jednak się nie będzie chciała zamknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś moze wie jak ,,bezinwazyjnie" sprawdzić dlaczego nie działa elektryka w tylnej lewej szybie. próbowałem zdjąć tapicerke ale tam jest wszystko sklejone jakimś silikonem i narazie nie chce tego próć. dodam że pozostałe szyby działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

a wiecie mo ze czy pasażer przód okno zamyka sie na pilota tak jak szyba kierwocy?

 

Na pilota ? Nie kumam... Chodzi o zamykanie szyb po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku na klamce albo pilocie? To wiem, zamykają się w ten sposób wszystkie cztery szyby.

Dwukrotne szybkie naciśnięcie przycisku zamykania klapy też domknie szyby.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

powitac!

pokruszyly sie plastikowe czesci w silowniku podnoszenia szyby prawej przedniej. dodam ze jest tu elektryka... zamowilem w pewnej angielskiej firmie i przyslali mi nowy silownik rodem z francyji . koszt 62.99 funtow lacznie z przesylka...jesli jest ktos zainteresowany odsylam na strone...

 

http://www.btucarparts.co.uk/...

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

orientujecie się czy mechanizm podnoszenia szyby w wersji 3-drzwiowej rózni się od tej z 5-dr? Jeśli tak to które elementy? Bo mam pokruszoną rolkę i mocowania linek, linki trochę pogięte więc już pogodziłem się z zakupem całego mechanizmu, pytanie czy wszystkie prawe przednie będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!