Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opiłki metalu Megane II 1.5 dci.


danielek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy na forum i potrzebuje pomocy :) Dziś w nocy ktoś wyrwał mi klapkę od wlewu paliwa.Początkowo myślałem,że była to nieudana próba kradzieży paliwa,jednak po wizycie na stacji benzynowej zorientowałem się,że przy wlewie znajdują się drobne opiłki metalu.Włożyłem palec do środka i było tego tam dużo wiecej.Ktoś celowo chciał mi uszkodzić auto.Czy orientuje sie ktoś jakie moga być konsekwencje tego przypadku.dodam,że zanim zorientowałem sie,że cos jest nie tak przejechałem ok.10km.Samochód już stoi w warsztacie,ale chciałbym sie dowiedziec czegos od was.. Auto to renault megane 1.5 dci 105km 2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli były to faktycznie opiłki metalu, to raczej filterek paliwa przy smoku w zbiorniku powinien sobie z tym poradzić więc wystarczy wypłukać zbiornik. Gorzej jeśli był to jakiś komponent chemiczny na bazie opiłków metali, trzeba płukać lub wymienić cały układ paliwowy. Jeśli masz ubezpieczenie AC, zgłoś to na Policję i do ubezpieczyciela aby zwrócił Ci koszt naprawy. Przekalkuluj jednak czy Ci się to opłaci, jeśli nie to nie zgłaszaj do ubezpieczyciela. Sprawę możesz jednak zgłosić swojemu dzielnicowemu, jest to czyn przestępczy ścigany na wniosek (nie z urzędu), więc może on sobie to po prostu zapamiętać i zwracać uwagę w tzw. obchodzie, może "coś usłyszy", a wtedy Ci da znać. Na złożenie zawiadomienia pisemnego masz 2 lata, może ktoś chlapnie jęzorem. Komuś musiałeś coś zaskórzyć, może stanąłeś na jego parkingu, może koleżanka, dziś łobuzeria powiększyła poważnie o rodzaj żeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to tylko opiłki to filtr paliwa na 100% do zmiany. Dla pewnosci zobacz jeszcze przewody za filtrem do pompy czy są czyste. Filtr paliwa powinien sobie spokojnie poradzic z takimi makroskopowymi zanieczyszczeniami i dalej nic nie powinno się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!