Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Dnia 3.11.2012 o 13:53, Woytus napisał:

...

Jak ktoś potrzebuje tych kontrolek to wystarczy dobrać się do licznika i wlutować odpowiednie kolory diod SMD.

...

 

 

post-24044-0-61564200-1352040820_thumb.jpg

 

Cześć. Chciałem zapytać o te diody SMD. Na tym zdjęciu które zostawiłem z cytowanej wypowiedzi pokazujesz miejsca lutowania diód. Czy wiesz jakie konkretnie (model) powinny to być diody? bo na zdjęciu te 2 do podświetlenia wskaźników są wyraźnie większe od tych z otoczki. Bardzo mnie to ciekawi bo jestem w trakcie przygotowywania swojej Megane 2009 do zamontowania tempomatu. (a propo poszukuję mechanika z CLIP do aktywacji  region lubuski lub ościenne)

Edytowane przez Draconuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć

Chciał bym dołączyć do tematu aktywacji tempomatu.

Czy komuś zdarzyło się aktywować tempomat bez ogranicznika prędkości lub podpowie gdzie te opcje są rozróżniane przy aktywacji?

Przełącznik tempomat/ogranicznik sprawny, w teście pokazuje oba położenia.

Wszystkie operacje robiłem na Launch x431- niestety brak dostępu do Clipa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przełącznik jest sprawny i widzisz go w parametrach to nie rozumiem pytania.

Aktywujesz tempomat nie ma rozróżnienia czy z przełącznikiem czy bez.

Przełącznik jest niezbędny do działania tempomatu.Oczywiście można kombinować i we wtyczce mostkiem wymusić tryb tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest w wersji bez ringu z diodami SMD oraz nie posiada kontrolek od Regulator oraz Ogranicznik

1. przełączam na tempomat - na liczniku pokazuje się informacja Regulator i wyświetla się dodatkowe pole na wyświetlaczu prędkościomierza (na godz 12).

2. przełączam na ogranicznik prędkości - brak informacji na wyświetlaczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Abraxus napisał:

Nie papuguj.

dokładnie tak jak napisałeś

DSC_0600_m.thumb.JPG.ff40e767516454283f001996170868b9.JPG

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2012 o 13:53, Woytus napisał:

.....

post-24044-0-13226300-1352040488_thumb.jpg

post-24044-0-38260000-1352040492_thumb.jpg

 

Kolega Woytus opisał to wcześniej w tym temacie

 

A zamowiłeś licznik z samochodu z EU czy anglika?

Czymoże ktoś wie czy poza przestawieniem mil na km w liczniku z anglika trzeba coś przestawiać aby poprawnie zliczał km?

Edytowane przez kiluselk
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kiluselk napisał:

Czymoże ktoś wie czy poza przestawieniem mil na km w liczniku z anglika trzeba coś przestawiać aby poprawnie zliczał km?

 

Jeżeli przebieg w liczniku będzie większy od faktycznego przypisze się automatycznie do modułu ABS.

Jak nie wiesz ile jest na szafie to przed podłączeniem wyciągnij bezpiecznik z ABS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dyzol

Jak tylko licznik dojdzie to tak zrobię.

 

19.01.2018

A więc tak

Jestem po wymianie licznika, który jest wyposażony w obie kontrolki od tempomatu i regulatora. Polskie menu było, wybrałem je bezpośrednio w ustawieniach licznika. Natomiast zamienne mil na km zrobilem poprzez komputer (launch). 

Szczerze powiem że liczyłem trochę że po wymianie dojdzie opcja ogranicznika ale niestety dalej jej brak.

Jak narazie składam to na barki braku clipa. 

Jeśli ktoś dysponuje nim w okolicach Ełku to z chęcią skorzystam.

 

Jeśli ktoś miał by inne sugestie to proszę o informację.

 

Edytowane przez kiluselk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!