Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to tempomat jest montowany w fabryce. Elementy, które się różnią to: kierownica (dodane po obu stronach przyciski od sterowania tempomatem), przycisk wyboru trybu pracy tempomatu (ogranicznik-tempomat) i zmienione oprogramowanie.

 

Trochę tego jest i wątpię, byś sobie sam to zamontował i uaktywnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę rozkciłem swoją megi i znalazłem instalację do tempomatu tzn. tak mi się wydaje. Od przycisku na tunelu środkowym odchodzi wiązka przewodów w stronę deski rozdzielczej i tak się zastanawiam czy jest jakaś możliwość sprawdzeni tej wiązki czy jest od tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze dasz rade - od polowy br roku RP dawało juz tempomat w kazdej nawet najtanszej wersji wyposażeniowej wiec instalacja bedzie chyba w każdym (podobnie jak bylo w mII). Wydaje mi się że wystarczy wymiana kierownicy, wymiana tunelu na którym jest włącznik ogranicznika/tempomatu i aktywacja na kompie tej funkcji. Tylko co na to gwarant??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę do serwisu i zapytam co i jak z tym tempomatem jakie koszty i co trzeba dokupić i czy się da to zrobić. Zobaczymy...

 

[ Dodano: 2010-11-22, 15:21 ]

Witam

 

Jestem po wizycie w serwisie i sprawa wygląda tak. Jeśli chodzi o bebechy to brkuje kierownicy i włacznika na tunelu środkowym reszta czyli czujniki położenia sprzęgła, hamulca i wiązki przewodów są. Nie wiem tylko jeszcze co z pedałem gazu i licznikiem ale czekam na telefon w tej sprawie z ASO. Jeśli chodzi o aktywacę to jestem pierwszą osobą u siebie na wsi kto pyta o aktywazję tempomatu wię panowie muszą sprawdzić co i jak kliknąć i ta informację też zostanie mi przekazana telefonicznie...czyli dalej czekam.

 

[ Dodano: 2010-11-25, 13:14 ]

Witam ponownie.

 

A więc co do części... kierownica z przyciskami do tempomatu ASO 1000 zł :-/ włącznik tempomatu na tunel środkowy ASO 100 zł podłączenie do komputera 120 zł aktywacja tempomatu w samochodzie...sprawdzają czy się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zapomniałeś jeszcze o liczniku. Samochody z opcją tempomatu różnią się jeszcze licznikiem, ale jeśli licznika nie będzie trzeba zmieniać to nie powinno być problemu. Dla mnie tylko jest jedna niewiadoma.

Czy do aktywacji tempomatu potrzebne jest połączenie CLIP-a online z Francją czy obejdzie się bez połączenia online z Francją.

Zapaszam do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

 

Po bardzo długim boju z ASO Renault odnośnie aktywacji tempomatu zostałem poinformowany ze opcja ta nie zostanie włączona w moim aucie. Po moim pytaniu, dlaczego nie, co jest tego przyczyną odpowiedziano mi ze po prostu nie chcą, jednocześnie poinformowano mnie po cichu ze mogę gdzieś podjechać prywatnie do warsztatu i tam aktywować tempomat. Wynika z tego, że albo nie chcą faktycznie tego zrobić albo nie potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie forumowiczów.

Ponieważ wątek umarł śmiercią naturalną, z uporem maniaka postanowiłem go reaktywować. Drążąc ten temat zakupiłem przełącznik do włączania tempomatu/ogranicznika prędkości(82zł aso, czas oczekiwania 24h) Po otrzymaniu przełącznika, rozkręceniu konsoli środkowej, zamontowaniu i podłączeniu wiązkę przewodów przełącznik dał pierwsze oznaki życia(działa podświetlenie). W przyszłym tygodniu jestem umówiony na próbę aktywacji tempowatu(120 zł aso). Jeśli komuś z szanownych forumowiczów udała się ta operacja to proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stoisz na taki samym etapie jak ja. Mam przycisk wyboru funkcji tempomatu (zamontowany z działającym podświetlaniem), tyle że zakupiony na allegro. Jak Tobie uda się aktywować tempomat to dokupuje kierownica z allegro i również jadę podpiąć się do ASO do komputera.

 

Mam pytanie jakby ktoś mógł pomóc. Jak ściągnąć poduszkę powietrzną aby odkręcić kierownicę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj i przeczytaj uważnie cały temat:

http://megane.com.pl/topic/9473-montujemy-tempomat-w-mii/

 

W MIII piowinno być podobnie. Nie musisz zmieniać kiery, i zwijacza możesz dołożyć nieorginalne przyciski.

Mnie dołożenie tempomatu wyszło 150 zł. Instalację już miałem, 100 zł cześci - podłączyłem do orginalnego pilota radia, który musiałem dokupić z wraz z pająkiem, oraz aktywacja w Clipie, w prywatnym zakładzie 50 zł wraz ze zmianą języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola środkowa jest przykręcona na 4 srubu, 2 z przodu pod zaslepką gniazda diagnostycznego i dwie z tyłu po bokach. Odkrciłem te śruby, zdjąłem mieszki z lewarka zmiany biegów i hamulca, zdjąłem osłony po bokach(te przy nagrzewnicy) delikatnie szarpnołem wszystko do góry i gotowe. Zaślepka przycisku tempomatu zamontowana jest na zatrzasku (wystarczy delikatnie podwadzić i wyskakuje) podłączyłem wiązkę przewodów, wcisnąłem przełacznik skreciłem wszystko i gotowe. Jesli po aktywacji tempomat da oznaki życia to wtedy kupię całą kierownicę(oczywiście bez poduszki).

Edytowane przez danish1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!