Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne odgłosy


rafalmatysiak

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

ostatnio zaobserwowałem dziwne odgłosy które dobiegają z silnika jak zaczynam hamować biegiem. Słychać je tylko pomiędzy 1800-2000 obrotów. Brzmi to jak lekki charczenie. Silnik bucząc jak to zwykle jest przy hamowaniu silnikiem zaczyna charczeć 1 do 2 sekund i cichnie i znów po 2-3 sekundach to samo.Dziś sprawdziłem i to samo dzieje się jak stoję autem i potrzymam go moment na obrotach( 1800-20000). Z tego co udało mi się zlokalizować to dźwięki dochodzą od strony pasażera.

Acha w zeszłym miesiącu miałem wymieniany KZFR i rozrząd. Morze tam coś spieprzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam identyczny objaw po zmianie rozrządu. Wyjeżdżę bak do końca i jak nowe części się nie "ułożą|, to trzeba będzie ponownie odwiedzić serwis. U mnie dźwięk pojawia tylko na rozgrzanym silniku, ok 2tys obrotów i przypomina metaliczny pisk łożyska, sprężarki etc.

 

Może ktoś spotkał się z podobnymi objawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymcio, a czasem nie założyli Ci nowego paska akcesorii?

Pooglądaj rolki na pasku. One jak się kończą wydają taki pisk, szczególnie przy wyższych obrotach.

rafalmatysiak pewny nie jestem ale to też może mieć związek z paskiem, a konkretnie z rolką alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, założyli. Tyle że rolka też jest nowa. Posłuchałem teraz na parkingu i dźwięk zdaje się właśnie dochodzić z tego miejsca i występuje zarówno przy wchodzeniu na obroty jak i hamowaniu silnikiem. Poniżej i powyżej ~2tys. obrotów jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tam jest więcej kółek, popatrz na rysunek.

 

pasekk4mik.jpg

 

Niestety z własnego doświadczenia wiem, że tylko po zdjęciu paska będziesz mógł stwierdzić co się dokładnie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miałem właśnie zerknąć do instrukcji serwisowej. Wygląda więc na to, że będę musiał pojawić się raz jeszcze u mechanika. Rozumiem, że nie było słychać tego objawu bo stary pasek był naciągnięty, tak?

 

Swoją drogą wkurzający jest fakt, że naprawiasz jedną rzecz, psuje się inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, stary pasek był luźniejszy. Założony został nowy pasek i pewne elementy teraz pracują pod większym oporem, stąd pojawiły się dodatkowe efekty dźwiękowe.

Swoją drogą wkurzający jest fakt, że naprawiasz jedną rzecz, psuje się inna.

Nie zupełnie. Instrukcja serwisowa zaleca przy wymianie paska rozrządu, również wymianę rolki prowadzące i napinacza paska akcesorii jak również samego paska. Dodatkowo zaleca zwrócenie uwagi na rolkę alternatora i samego alternatora.

Ale wiadomo jak jest, w 9 na 10 przypadków, po założeniu nowego paska akcesorii nic się nie dzieje. Poza tym tnie się koszty i wymienia to co konieczne, a nie to co jak się wydaje nadaj jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, stary pasek był luźniejszy. Założony został nowy pasek i pewne elementy teraz pracują pod większym oporem, stąd pojawiły się dodatkowe efekty dźwiękowe.

 

Dokładnie to miałem na myśli, tyle że zamiast napisać rozciągnięty napisałem naciągnięty. :-) Razem z paskiem akcesoriów wymieniana była rolka napinacza (sam napinacz ponoć jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Panowie mam taki sam problem. Dziwne odgłosy przy ok 2000obr (1,8-2,5). Takie metaliczne żęrzenie pojawia się i znika przy tych obrotach. Na początku padło podejrzenie na pasek osprzętu lub napinacz. Obecnie usłyszałem że możliwe, że wałki.

Dźwięk pojawia sie po rozgrzanym silnika.

Czy macie jakiś pomysł?

Czy ktoś poradził sobie z takim problemem?

 

Dodano: 07 lut 2017 - 20:52

Megane 1,6 16v 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie będzie słynne koło zmiennych faz rozrządu. Niekiedy słychać je w takim zakresie obrotów. Wszystko zależy jak brzmi opisane przez Ciebie "rzężenie". Posłuchaj tutaj, ale nie patrz na to, że nagrane podczas rozruchu, chodzi o podobieństwo dźwięków

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu paska osprzętu nie dało się powtórzyć tego dźwięku. Dlatego wielce się tym nie przejmowałem - grunt że nie silnik.

KZFR było wymieniane - to było pierwsze podejrzenie.

Teraz inny mechanik stwierdził że to brzmi jak spod wałków rozrządu, a to już gorzej.

 

Dodano: 07 lut 2017 - 22:02

Nagram jutro ten wredny dźwięk.

 

Dodano: 07 lut 2017 - 22:05

mireczek01 dźwięk z Twojego filmiku jest inny. Bez nagrania, nijak nie dam rady go opisać. Wkleje jutro nagranie

 

Dodano: 09 lut 2017 - 22:56

Starałem się dziś nagrać ten dźwięk.

 

Mikrofon z telefonu tego nie oddaje:

- Megane_dzwiek_1 - wyraznie słychac pod koniec nagrania

https://ufile.io/49102

 

- Megane_dzwiek_2 - słychać prawie cały czas (nie tak intsensywnie jak 1)

https://ufile.io/6c663

 

Dodano: 09 lut 2017 - 22:58

Silnik specjalnie trzymany w okolicach 2000 obr.

Ten dzwiek nawet mimo obrotomierza stojącego w jednym punkcie pojawia się i zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!